Rozdíl mezi slunečnicovým olejem a kukuřičným olejem

Během 70. a 80. let byly tuky a oleje považovány za všeobecně špatné. Během devadesátých let výzkum ukázal, že jen některé druhy tuků a olejů byly špatné – a rostlinné oleje by mohly skutečně pomoci předcházet kardiovaskulárním problémům dříve spojeným se všemi tuky. Tento objev vedl k rozkvětu různých rostlinných olejů, které jsou k dispozici na průměrném americkém supermarketu. Kukuřičný olej a slunečnicový olej jsou dvě takové možnosti.

Ministerstvo zemědělství USA poskytuje informace o výživě běžných potravin. Podle USDA má kukuřičný a slunečnicový olej přibližně stejný počet kalorií: něco přes 1 900 za šálek. V obou případech jsou všechny tyto kalorie z tuků. Všimněte si, že množství vaření pro jeden olej je obvykle mnohem menší.

Není to úplný tuk v potravě, na čem záleží, ale ten druh tuku. Tuky v slunečnicovém oleji představují asi 90 procent zdravých nenasycených tuků a 10 procent nezdravých nasycených tuků. U kukuřičného oleje je rozdělení asi 85 procent nenasycených a 15 procent nasycených. Díky tomu je slunečnicový olej o něco lepší z hlediska srdečního zdraví. Ale v obou případech zdravé tuky převažují nad nezdravými tuky.

Dvě důležité vlastnosti v oleji na vaření jsou chuť a kouřový bod, podle Alton Brownové. Kukuřičný olej má nižší teplotu kouře – teplotu, při které začíná hořet – než slunečnicový olej. To dělá slunečnicový olej lepší volbou pro vaření při vysoké teplotě, jako je smažení s vysokým obsahem tuku. Slunečnicový olej má také méně chuti, takže vaření v něm je méně pravděpodobné, že maskují atributy ostatních složek.

Náklady na jakoukoli komoditu, včetně oleje na vaření, kolísají podle různých prvků, jako je počasí, ceny plynu a trendy. Od roku 2010 se na základě recenzí produktů dostupných na stránkách MySupermarket.com objevily ceny podobných druhů kukuřice a slunečnicového oleje, které odpovídaly ceně 1 centu na mililitr oleje. Ale stejně jako olivové oleje existuje více příležitostí, jak vynaložit extra na špičkové verze slunečnicového oleje.

Obsah kalorií

Profil tuku

Atributy pro vaření

Náklady