Okurkovou šťávu pro snížení tělesné hmotnosti

Okurky jsou nejen chrumkavé, osvěžující topping na salát, mohou být vyrobeny do zdravé šťávy, která se hodí do vašeho plánu hubnutí. Odšťavování čerstvých okurky v mixéru vám umožní udržet obsah vlákniny ve stravě v zelenině, což z něj činí ještě výživnější nápoj. 1 šálku porce nakrájené okurky smíchané s 1/2 šálkem vody bude 1 šálek porce okurky šťávy.

Nízkokalorický nápoj

Jeden šálek porce okurky má pouze 16 kalorií na porci. Jedna libra tělesné hmotnosti se rovná 3500 kaloriím, takže ztrácíte jednu libru. Musíte mít ztrátu 3 500 kalorií, a to buď tím, že spotřebujete méně kalorií, nebo více hoříte. Pijte nízkokalorickou okurkovou šťávu namísto vyšších kalorií, jako je soda. Na rozdíl od toho, 12-unce může citronové limetkové sody má 151 kalorií na porci. Pití šťávy okurky namísto sody jednou týdně vám může pomoci ztrácet dvě libry tělesné hmotnosti za rok.

Přirozeně hydratační

Cucumber džus je přirozeně bohatý na vodu. 1/2 šálku vody s teplotou místnosti se rovná 118 gramům vody, zatímco 1 šálek nakrájených okurků má přes 99 gramů na porci. To znamená, že jeden šálek okurky šťávy má 217 gramů vody, nebo téměř 7,5 unce, vody. Voda je klíčem pro snížení tělesné hmotnosti, podle studie zveřejněné v roce 2010 “Obezita”, kdy dospělí, kteří konzumují extra vodu, ztráceli 2 kilogramy tělesné hmotnosti více než ti, kteří ne. Adekvátní hydratace je také klíčem k celkovému zdraví, přičemž MedlinePlus poskytuje poradenství šest až osm šálků tekutin denně. Zatímco se doporučuje čistá voda, další nápoje, například šťávy, vám mohou také pomoci uspokojit potřeby každodenního příjmu.

Součástí zdravé výživy

Cucumber džus vám pomůže splnit vaše denní zeleniny požadavek, jak je stanoveno ministerstvem zemědělství USA. Doporučujeme 2 až 3 šálky zeleniny denně. Zdravá vyvážená strava je klíčem k bezpečnému hubnutí. T to dosáhnete, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučuje konzumovat čerstvou zeleninu, jako jsou okurky a okurky, namísto konzervované zeleniny, která může mít vysokou přidanou sůl.

Servírování nápadů

Napijte šťávu z okurky samostatně nebo jej smícháme s jinými zeleninovými šťávami, jako je řepa nebo mrkev, pro sladkost. Přidejte trochu chili prášku do okurky šťávy pro spicyer nápoj, který je stále hydratační a osvěžující. Chili prášek obsahuje sloučeninu nazvanou kapsaicin, která může pomoci při oxidaci lipidů a zvýšit váš energetický metabolismus, podle studie zveřejněné v čísle z roku 2006 “American Journal of Clinical Nutrition”.