Dělá vám čaj zažívací potíže?

Pitný čaj je populární z mnoha důvodů a přínosy se mohou lišit od jednoho čaje k druhému. Vysychání suchých bylin v teplé vodě umožňuje, aby živiny, které obsahují, nasákly do čaje. Kofein v některých čajích může způsobit poruchu trávení, ale některé čaje neobsahují žádný kofein a mohou skutečně pomoci léčit trávení. Tyto čaje nejsou vyráběny z čajových listů, ale z bylin, které jsou ponořeny do horké vody.

Příčiny poruchy trávení

Poruchy trávení mohou vyplývat z mnoha faktorů nebo kombinace několika vlivů. V některých případech je to prostě výsledek přílišného a / nebo příliš rychlého jídla. Alkohol, nápoje sycené oxidem uhličitým, tuky a tuky, čokoláda a koření jsou všemi možnými dietními spouštěči poruchy trávení. Dalšími možnými příčinami zažívacího traktu jsou žlučové kameny, peptické vředy, nervozita, trauma a některé léky.

Role kofeinu

Společnou složkou čaje, která může způsobit poruchu trávení, je kofein. Nadměrná konzumace kofeinu může vést k zažívacím potížím. Přestože mírné množství je méně pravděpodobné, že by narušilo žaludek, vaše osobní citlivost na kofein by mohla zvýšit tendenci ke vzniku poruchy trávení. Černý čaj je často vysoký kofein, podle lékařského střediska Marylanské univerzity černý čaj má asi dva až třikrát vyšší množství zeleného čaje.

Ztráta trávení

V některých případech může čaj uklidnit bolest žaludku a zmírnit trávení. Peppermint čaj, University of Maryland Medical Center odborníci říkají, je bylinný přípravek, který byl použit k léčbě trávení. Peppermint zklidňuje žaludeční svaly a zlepšuje tok žlučníku, umožňující rychlejší opuštění žaludku a vstup do tenkého střeva.

Úvahy

Účinky specifického čaje na trávení se liší od jedné osoby k druhé. Pokud trpíte chronickým zažíváním, poraďte se s lékařem nebo odborníkem na výživu o typech čaje, které budou nejméně poškozovat váš systém. Měli byste také zvážit jídlo spolu s vaším čajem, abyste pomohli zmírnit účinky čaje ve vašem žaludku. Můžete také chtít zvážit bylinné čaje jako heřmánkový nebo citrónový balzám, za předpokladu, že nejsou vyrobeny z čajových lístků, čaje vyrobené z bylinek neobsahují kofein. Bez kofeinu jsou k dispozici černé a zelené čaje, které vám umožní vychutnat si chuť čajů bez nežádoucích účinků.