Bolesti hlavy při ztrátě hmotnosti

Dieta je náročná práce. Počítat kalorie, zůstat motivováni a vyhýbat se pokušením jsou stěží snadné úkoly. Bolest hlavy neznamená, že by to bylo snadnější. Přesto mnoho dieters trpí bolesti hlavy z různých důvodů. Většina z nich je způsobena chováním společného těm, kteří se pokoušejí zhubnout a ozdobit pasy řezáním kalorií.

Hladové bolesti hlavy

Pokud omezíte příliš mnoho nebo příliš rychle kalorie, můžete vyvinout to, co je známo jako hladová bolest hlavy. Ty jsou vyvolány svalovým napětím, nízkou hladinou cukru v krvi a dilatací krevních cév. Často se udeří těsně před jídlem podle Nadace národních bolestí hlavy. Nejsnazší fix je jíst pravidelně a zdravě, zvláště bílkoviny a složité sacharidy.

Nízký obsah karbidu

Atkins a jiné diety omezující sacharidy mohou také způsobit bolestivé lebení. Tyto diety úmyslně udržují tělo v zásobě glykogenu nízké, což omezuje energii do mozku a může způsobit bolesti hlavy. Dalším nedostatkem diet s nízkým obsahem karbohydrátů je, že povzbuzují ztrátu tekutin. To je důvod, proč mnoho lidí vidí takové velké ztráty hmotnosti v prvních dnech stravy.

Připojení k Aspartamu

Mnoho dieters doplňuje své plány zdravé výživy dietními sóji, cukrem bez želé a žvýkačky. Tyto náhrady mohou vypadat jako dobrá volba při kalibraci kalorií, ale existují důkazy, že aspartam, který tyto léky užívá sladkou, může způsobit bolesti hlavy.

Kofein

Mnoho diet nabízí černou kávu nebo čaj jako “volné” potraviny – ty, které si pozorovatelé mohou dopřát tak často, jak se jim líbí. Káva a čaj také snižují chuť mnoha lidí, takže někteří dieteři mohou vypít několik šálků denně. Kofein, ať už je absorbován kávou, čajem, dieta nebo energetickými nápoji, může podle St. John Providence vyvolat bolest chrámu.

Udržujte dobře hydratovaný

Dehydratace může být hlavní příčinou bolesti hlavy, když ztrácíte váhu. Vaše elektrolytová rovnováha je rozrušená během cvičení, pokud si před a bezprostředně po – a dokonce během – cvičení nedostatečně hydratujete. Existuje další teorie, že vaše mozkové krevní cévy se mohou snižovat, když jsou dehydratovány, což způsobuje bolesti hlavy.