Dietní plán zhubnout kolem středu

Zvláštní váha kolem vašeho středního úseku je obtížně zaměřena, vysvětluje klinika Mayo. Tento problém je způsoben celou řadou faktorů, včetně procesu stárnutí, nezdravé stravy a nečinnosti. Nejúčinnější metodou pro zacílení váhy kolem středního úseku je plán zdravého stravování a cvičení, který vám pomůže zhubnout v celém těle. Tyto změny pomohou při hubnutí kolem středního úseku. Poraďte se s lékařem dříve, než začnete novou stravu nebo cvičební režim.

Jak to funguje

Jíst zdravou stravu vám pomůže přijít o břišní tuk, doporučuje Mayo Clinic. Začněte číst výživové štítky při nákupu jídla a vyvarujte se výrobků s nasycenými tuky. Pokud je to možné, zvolte polynenasycené tuky. Snižte spotřebu jednoduchých sacharidů, jako je bílá rýže a rafinované chleby, doporučuje klinice. Místo toho jíst stravu bohatou na celozrnná, ovoce a zeleninu. Věnujte velkou pozornost spotřebě kalorií. Musíte vypálit 3 500 extra kalorií, abyste každý týden vyloučili další kilo váhy, vypočítá klinice Mayo, můžete ztratit 2 libry týdně spálením dalších 7 000 kalorií. Můžete zkrátit kalorie dietou a cvičením. Můžete například vypustit z vaší stravy 1,750 kalorií a každý týden vypálit další 1 750 kalorií za týdenní ztrátu hmotnosti o 1 kilogram.

Výhody

Zdá se, že žaludeční tukové buňky produkují hormony, které jsou spojeny s rezistencí na inzulín, což zvyšuje riziko vzniku diabetu 2. typu, vysvětluje klinika Mayo. Ztráta středních bodů díky změnám ve zdravé stravě může snížit riziko vzniku cukrovky, může také snížit riziko dalších závažných zdravotních problémů, jako je rakovina.

Úvahy

Plán zdravé výživy by měl zahrnovat i fyzickou aktivitu, doporučuje American Heart Association. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučují každý týden nejméně 150 minut tělesné aktivity. Snižte žaludeční tuk díky aktivitám s vysokým obsahem kalorií. Například, rollerblading spaluje 913 kalorií během 60-ti minutové relace, uvádí Mayo Clinic. Vypalte 986 kalorií, když běžíte jednu hodinu při rychlosti 8 mil za hodinu, nebo 730 kalorií s hodinou tae kwon do; hrajete v singlovém těle za hodinu spálíte 584 kalorií. Fyzická aktivita, kombinovaná se zdravou výživou, spálí váhu kolem střední části mnohem rychleji a také zpřísní vaše břišní svaly.

Mylné představy

Někteří lidé si myslí, že se můžete zaměřit na konkrétní oblast pro snížení tělesné hmotnosti, ve skutečnosti to není možné. Ztráta hmotnosti v střední části vyžaduje snížení hmotnosti v celém těle. Je také důležité, abyste si vybrali dietní plány, které se zaměřují na zdravou ztrátu hmotnosti a vyhýbejí se výživě, říká American Heart Association. Některé takové diety, jako je dieta zelí polévky, mohou mít za následek výživové nedostatky a zdravotní problémy. Klinika Mayo dodává, že dávka 1 až 2 libry týdně je zdravá pro snížení tělesné hmotnosti.

Upozornění

Hmotnost středního úseku vás vystavuje vyššímu riziku rakoviny prsu, diabetu, vysokého krevního tlaku a kolorektálního karcinomu, varuje Mayo Clinic. Poraďte se s lékařem, abyste zkontrolovali své zdraví a vytvořili plán na vypálení středního tuku. Dokáže vytvořit realistické cíle pro vylučování žaludečního tuku a zlepšení celkového zdraví.