Vysokoenergetické potraviny pro basketbal

Jídlo správné potraviny s vysokou energií před vaším basketbalovým zápasem “maximalizuje vaši rychlost, obratnost a sílu,” uvádí americká Dietetická asociace. V ideálním případě byste měli jíst dvě až čtyři hodiny před vaším basketbalovým zápasem, stejně jako mezi zápasy, pokud jste uprostřed turnaje pro více hráčů. Basketbalové a dietní odborníci, včetně basketbalových superhvězd NBA, nabízejí své vlastní návrhy na výběr těch nejlepších potravin pro špičkovou hru obručí.

Basketbaloví hráči mají vyšší míru výdajů na energii než mnozí sportovci, a to díky průměrnému pohybu 997 pohybů během jedné 48minutové hry. Celý tento pohyb znamená, že vaše svaly potřebují spoustu sacharidů, aby je mohly pohánět: 2,7 g sacharidů denně na kilogram tělesné hmotnosti. Doporučené potraviny s vysokým obsahem sacharidů, které poskytují dávku sacharidů bez vedlejších účinků vyvolávajících křeče a nauzeu, zahrnují ovoce s nízkým obsahem vlákniny, jako jsou banány, těstoviny s lehkou omáčkou, jako je rajčatová omáčka a nízkotučné jogurt.

Protein nejen poskytuje energii, ale také pomáhá svalům a šlachám opravit se během a po namáhavé hře basketbalu, která často zahrnuje intenzivní běh a rychlé obraty, které napomáhají vazům. Typický basketbalista potřebuje denní dávku 0,8 g bílkovin na každou libru tělesné hmotnosti. Navrhované zdroje bílkovin obsahují luštěniny, nízkotučné mléčné výrobky, jako je odstředěné mléko a sýry, ořechy a tofu.

Kapaliny s přídavkem sodíku a sacharidů vám nejen dodávají energii uprostřed vaší hry, ale také vám pomáhají udržet hydratovanou energii. Dehydratace může rychle uklidit vaši sílu a způsobit ztrátu zaměření sítě během kritických okamžiků, jako je volný hod. Ovocná šťáva funguje dobře a sportovní nápoje s elektrolyty. Chcete-li udržet energetický nápoj o 1/2 šálku při každé přestávce během tréninku a 1 šálek během každého časového limitu a poločasu během skutečné basketbalové hry.

Malá svačina bohatá na sacharidy po tréninku nebo v náročném basketbalovém zápase zvýší dobu regenerace vašeho těla, doplní vaše svaly a doplní své vyčerpané zásoby glykogenu. Vyzkoušejte nápoj s vysokým obsahem karbohydrátů, jako je soda pop nebo šťáva, nebo energetická tyčinka. Mezitím NBA superstar Peja Stojakovic a Vlade Divac navrhnou obilné výrobky jako celozrnný chléb.

Před hru: Sacharidy

Před hru: Protein

Během hry: Tekutiny

Po hře