Potraviny snadno absorbovatelné nebo strávitelné

Jíst potraviny, které se snadno digerují a absorbují, mohou poskytnout úlevu, pokud trpíte pálením žáhy, vředy nebo nevolností, máte gastroenteritidu nebo dyspepsii nebo se zotavujete ze žaludku nebo střevních operací. Konzumace určitých vysoce stravitelných a vstřebatelných potravin po určitou dobu pomáhá poskytnout vašemu tělu dostatečné množství živin. Na druhou stranu se vyvarujete trávicímu nepohodlí a vaše střevo dostane zbytek, který potřebuje, aby se zotavil. Pokud máte nějaké dotazy, poraďte se s lékařem o tom, kdy je vhodné přidat do jídelníčku další potraviny.

Zatímco vlákno hraje a důležitou roli při správné funkci střev, zpomaluje trávení a absorpci. Dobře vařená zelenina a ovoce bez semen nebo kůží jsou snadněji strávitelné a absorbovány než většina surového ovoce a zeleniny, protože jejich vlákno je během procesu vaření jemné. Banány, zeleninové polévky, bujóny a potraviny na bázi ovoce, jako je jablka, jsou dobré, snadno stravitelné možnosti. Ovocné směsi ve šťávě jsou také dobrou volbou. Zahrnujte bramborová kaše, ale odolávejte nutkání nakládat s těžko stravitelnými tuky, jako je máslo nebo margarín.

Mírné, snadno stravitelné sacharidy mohou pomoci zmírnit trávicí nepohodlí. Přidejte potraviny, jako je horká rýžová obilovina nebo pšeničná obilovina, krupice, krekry a toast na seznam snadno stravitelných potravin. Rýže a těstoviny jsou také dobrou volbou, ale jíst je bez tuků jako máslo nebo margarín nebo pikantní omáčky, které mohou ztěžovat jejich trávení. Vyberte rafinované výrobky z obilí na celozrnné produkty, protože mají méně vlákniny a jsou snadněji strávitelné.

Vařené nebo vařené vejce, kuřecí maso bez kůže a pečené, pečené nebo grilované ryby bez přidaného tuku jsou snadno strávitelné a vstřebávají a dodávají tělu podporu bílkovin, které jsou nezbytné pro vývoj a opravu pokožky a dalších tělních tkání. Kromě toho míchání masa, ryb, drůbeže nebo vajec s vývary nebo zeleninovým džusem činí výživnou polévku, která je snadná pro trávicí systém. Tofu, sójový produkt, je snadno stravitelná veganská volba.

Některé potraviny, jako jsou celozrnné produkty, surová zelenina, jako je brokolice a květák, a čerstvé ovoce, jako jsou bobule, jsou plněny živinami, ale jsou také naloženy vláknem, což zpomaluje trávení. Tuk je také těžší strávit a může zvýšit pravděpodobnost průjmu, podle Seattle Cancer Care Alliance. Kromě toho kyselé potraviny, jako je pomerančový džus a limonáda, a kořeněné potraviny, jako je salsa, mohou dráždit váš žaludek nebo gastrointestinální trakt. U lidí, kteří netolerují laktózu, mohou mléčné výrobky způsobit problémy s trávením.

Ovoce a zelenina

Některé škroby

Možnosti bílkovin

Další aspekty trávení