Potraviny, které snižují zubní povlak

Zubní deska je jiskra, která zapálí některé z nejhorších – a nejčastějších – problémů ústní hygieny. Lepkavá, neviditelná fólie se drží na povrchu vašich zubů a podél gumince, kde zachycuje bakterie, které hostují sacharidy a vytvářejí drsné kyseliny. Plaketa podporuje erozi a ztrátu zubů, a pokud není pravidelně odstraňována, může to vést k tvorbě zubního kamene, nemoci zubů a ztrátě zubů.

Zelený čaj chrání ústní zdraví tím, že zabraňuje tvorbě plaků. Podle zdravotnického centra Univerzity Rochester polyfenoly v zeleném čaji buď zničí nebo potlačují bakterie plaku, což výrazně zpomaluje jejich růst a snižuje množství kyselin, které produkují. Studie z roku 2009 publikovaná v časopise Journal of Periodontology zjistila, že lidé, kteří pravidelně konzumují zelený čaj, mají lepší orální zdraví než ti, kteří to neudělají. Příprava vašeho čaje s cukrem nebo citronem však tyto výhody vyvrací.

Brusinková šťáva se běžně používá k léčbě a prevenci infekcí močových cest – proanthocyanidiny, které obsahuje, inhibují adhezi bakterií. To nejen zabraňuje tomu, aby bakterie přilepily k močovému traktu, ale zdá se také, že udržují bakterie v klidu na zubech. Studie provedená na Lékařském centru v Rochesteru v roce 2005 zjistila, že brusinkový džus zasahuje do enzymů používaných k produkci plaku, čímž narušuje její tvorbu. Pitná brusinková šťáva může podle webových stránek Humana snížit tvorbu plaků až o 50 procent.

Zkracování jídla se sýrem – což je časově uznávaná tradice v některých částech světa – má zřejmě významné přínosy pro ústní zdraví. Sýr podporuje tok slin, který pomáhá vyčistit vaše ústa z kyselin vytvářených bakteriemi plaku. Sýr také snižuje množství kyseliny ve slinách a účinně zvyšuje pH vašeho ústa, který chrání zubní sklovinu. Vědci za studií z roku 2013, publikovaném v časopise “General Dentistry”, spekulují, že některé sloučeniny ve sýru mohou přilnout ke zubům a chránit je před kyselinami v plaku.

Jediným způsobem, jak efektivně udržet zubní desku v zálivu, je kartáčování a propíchnutí mezi jídly nebo alespoň dvakrát denně. Vzhledem k tomu, že tvorba plátů je běžným vedlejším produktem jídla, je vzácná tvorba plaků běžná. Plaketa, která nebyla odstraněna kartáčem a nanášením zubů, se nakonec vytvrzuje do tkáně. Není-li to odborníkem odstraněno, typicky vede k onemocnění dásní. Vypláchněte si ústa vodou po jídle – obzvláště pokud je fluoridovaná – může pomoci snížit kyselinu plaku před tím, než budete kartáčovat. Žvýkací žvýkací guma je také přínosná, protože stimuluje tok slin. Vybírejte výrobky vyrobené z xylitolu, nízkokalorického sladidla, které pomáhá předcházet plaku.

Zelený čaj

Brusinková šťáva

Mléčné sýry

Úvahy