Potraviny, které se mají vyhnout stokovou inkontinencí

Fekální inkontinence je nedobrovolná ztráta kontroly střev. Zranění, nemoci a vaše výživa mohou být faktory, které přispívají k inkontinenci stolice. Potraviny, u kterých je větší pravděpodobnost, že vám způsobí průjem, mohou způsobit únik, který je v souladu s inkontinencí. Udržování vylučovacího deníku vám může pomoci zjistit, které konkrétní potraviny byste se měli vyvarovat. Pokud trpíte fekální inkontinencí, kontaktujte svého poskytovatele zdravotní péče o kontrolu, abyste se ujistili, že neexistuje žádná závažná příčina.

Kofein a alkohol

Kofein a alkohol jsou chemikálie, které při častém užívání mohou bolet váš žaludek a trávicí systém. Lidé, kteří jsou diagnostikováni fekální inkontinencí, již mají jemný trávicí trakt a potřebují je chránit před látkami, které jsou známými dráždivými látkami. Vyhněte se pití nealkoholických nápojů, kávy a čaje, které obsahují kofein a odstranění alkoholu z vaší stravy, pokud tyto nápoje způsobují zvýšenou inkontinenci. Alkohol a kofein jsou také dráždivé látky v močovém měchýři, které mohou zvýšit vaše nutkání močit, stejně jako mít pohyb střev.

Mlékárna

Mléčné výrobky, včetně mléka, jogurtu a sýrů, mohou zhoršit průjem a fekální inkontinenci, zejména pokud trpíte intolerancí laktózy. Nesnášenlivost laktosy je stav, při kterém nemůžete trávit mléčné výrobky, protože postrádáte enzym laktázu. Průjem, plyn a nadýmání jsou symptomy nesnášenlivosti laktózy, může dojít ke stárnutí inkontinence, pokud je průjem prodloužený nebo závažný. Pokud konzumujete mléčné výrobky a máte pocit inkontinence střev, požádejte svého lékaře o užívání doplňku laktázy.

Lepek

Lidé, kteří mají citlivost na glutén nebo celiakii, mohou být také náchylnější k rozvoji inkontinence střev v důsledku chronické průjmy, kterou mohou prožít. Gluten se nachází v chlebových výrobcích, které jsou vyrobeny z pšeničných, ječmenových nebo žitných mouček. Široká škála pečiva, krekrů a balených potravin obsahuje lepek, který může způsobit nepohodlné příznaky střev. Přepněte na výrobky bez lepku místo běžných chlebů a občerstvení, pokud by lepek mohl být faktorem ve fekální inkontinenci.

Sladidla

Sladidla, včetně sorbitolu, fruktózy a mannitolu, jsou častými spouštěči průjmů, které mohou zhoršit fekální inkontinenci. Tyto sladidla se často vyskytují v nealkoholických nápojích a cukru bez žvýkaček a bonbónů. Přečtěte si seznam složek vašich sladkých lahůdek před konzumací předmětů, které obsahují umělé sladidla, nebo se rozhodněte pro nealkoholické nápoje a bonbóny, které obsahují cukr. Jezte všechny sladkosti v uklidnění, aby se zabránilo fekální inkontinenci a průjem, stejně jako zubní kaz.

Existují potraviny, které mohou zlepšit váš stav podle Národního ústavu pro diabetes a onemocnění trávicího ústrojí a ledvin. Jíst 20 až 35 gramů vlákniny a pít osm, 8-unce sklenice vody jsou dobré místo pro začátek. Kofeinované a sycené nápoje mohou skutečně vyvolat průjem, takže je nejlepší se jim vyhnout. Mezi potraviny s vysokým obsahem vlákniny patří fazole, brambory, brokolice, hrach a ovoce.

Potraviny, které pomáhají