Obočí a stres vlasů

Chloupky z obočí mohou spadnout z mnoha důvodů, včetně trvalého trknutí, příliš agresivního použití tužek obočí a jako součásti normálního stárnutí. Osoba, která je stresovaná, může být více náchylná na ztrátu chloupků na obočí. Dočasný stav, známý jako telogen effluvium (TE), je abnormální ztráta vlasů, která je způsobena změnou normálního cyklu růstu vlasů. TE může způsobit, že vypadnou vlasy poměrně rychle. V chronických případech může mít vliv na obočí. TE může být vyvoláno určitými léky, zdravotními podmínkami a stresem. Další stav vypadávání vlasů nazvaný alopecia areata nastává, když imunitní systém náhodně poškodí kořen vlasů a způsobuje ztrátu vlasů v obočí, řasách, pokožce hlavy a jinde.

Příčiny

Podle Hair Diseases.com mnozí dermatologové věří, že stres, nízká nálada a náhlé úniky úzkosti mohou pomalu (po celé týdny nebo měsíce) potlačovat normální růst vlasů a vyústit v chronický výtok telogenu. Je nejasné, jak stres působí na vlasy Folikulů. To je podezření, že jsou ohraničeni a napadáni sítí nervových buněk, které vysílají nepřátelské signály do folikulů.

Účinky

Není neobvyklé, že lidé pod stresem masírují nebo jinak hrají s obočím. Opakované posunování může mít za následek nepravidelnou ztrátu vlasů. Vzhledem k tomu, že chloupky obočí mají tendenci růst pomalu, může chvíli trvat, než se objeví nové vlasy.

Hormony

Když je člověk pod nadměrným stresem, může narušit pravidelnou rovnováhu hormonů v těle. Vzhledem k tomu, že hormony hrají důležitou roli ve výrobě vlasů, může celkový nedostatek energie kvůli nadměrnému namáhání a starosti ovlivňovat hladiny hormonů.

Rogaine

Léčba telogen effluvium se liší podle toho, co způsobilo stav. Dermatologové mohou předepisovat minoxidil (Rogaine), topické roztoky, které stimulují růst vlasů.

Kortikosteroidy a senzibilizační chemikálie

Kortikosteroidní krémy se často používají k léčbě mírných případů alopecie areata. V závažnějších případech mohou být roztoky kortikosteroidů aplikovány přímo do oblasti, kde byly ztraceny vlasy. Další léčba zahrnuje aplikaci kontaktních senzibilizačních chemikálií na pokožku. Pracují tím, že vyvolávají alergickou reakci, která může podpořit růst vlasů.

Anthralin je syntetická tkáňová látka, která se někdy používá k léčbě alopecie areata a podporuje růst vlasů. Používá se až 1 hodinu a opláchne.

Anthralin