Komplexní nesnášenlivosti s karbamidy

Komplexní nesnášenlivost sacharidů je oficiální zdravotní stav, tvrdí PeaceHealth Medical Group. Gastrointestinální porucha postihuje milion Američanů a je charakterizována nepřítomností určitého enzymu v zažívacím systému. Komplexní nesnášenlivost sacharidů, označovaná také jako CCI, vede k nepříjemným příznakům, které mohou být řízeny změnami životního stylu a léky.

Symptomy

Plyn, nadýmání, průjem, zácpa a žaludeční bolesti jsou typickými příznaky CCI a často se mýlí s vážnějšími stavy, jako je srdeční infarkt nebo gastroezofageální refluxní nemoc. U kojenců a malých dětí může tento stav způsobit těžký průjem a neschopnost zesílení. Krvácení do žaludku může vést k trapné plynatosti. Cramping a nepohodlí obvykle začínají během 30 minut až dvou hodin po tom, co jste jedli uhnízdějícím se cukrem. Glukóza v sacharidů, která nebyla trávena, je vyplavena z vašeho systému a může vést k vodnatému průjmu. Závažnost příznaků závisí na tom, jak je váš systém v trávicích enzymech nízký.

Příčiny

Je zapotřebí enzymu alfa-galaktozidázy, aby se glukóza v komplexních karbohydrátech změnila na strávitelný hydrolyzovaný materiál. Když jsou nedotažené, komplexní sacharidy produkují vodík, který vede k nepohodlným a bolestivým příznakům. Komplexní sacharidy jsou nedílnou součástí zdravé výživy a zahrnují celá zrna, ořechy, semena, obiloviny a zelenina. Nedostatečné enzymy neumožňují správnému vstřebávání a transportu glukózy z potravy tenkým střevem.

Vedlejší efekty

V důsledku nepohodlí a rozpaků, které zažíváte při jídle složitých sacharidů, se můžete vyhnout zdravým potravinám, což vede k vyššímu riziku cukrovky typu 2, srdečních chorob a některých typů rakoviny. Podle skupiny PeaceHealth Medical Group je složitá nesnášenlivost sacharidů vzácným, dědičným onemocněním, takže nemusí být okamžitě diagnostikována. U nediagnostikovaných pacientů může být zapotřebí rozsáhlých a nákladných testů, aby se zjistil kořen problému. Celková tělesná kondice se snižuje. Podle Food Reactions, neziskové stránky napsané výzkumným pracovníkem Britského národního zdravotního ústavu, může komplexní nesnášenlivost sacharidů hrát významnou roli v obezitě. Muži jsou více náchylní k stavu, který může také vést k poruchám metabolismu.

Léčba

Enzymová substituční terapie je účinnou léčbou CCI. Léčbu může poskytnout váš lékař ve formě prášku smíchaného s tekutinami a současně užíváte sacharidy. Jedinou volnou léčbou pro komplexní intoleranci karbohydrátů je alfa-galaktozidáza, což je enzym, který vám může pomoci lépe tolerovat sacharidy. Přísady mohou pomáhat rozložit složité sacharidy a pomoci trávení, podle Langone Medical Center. Zatímco je většina lidí bezpečná, účinky jsou většinou neoficiální. Měli byste se poradit se svým lékařem dříve, než začnete užívat přípravek bez předpisu, který ulehčí potíže trávicího traktu. Byliny a OTC léky mohou interagovat s jinými léky, které užíváte k léčbě nesouvisejících stavů. Navíc u některých lidí může OTC léky zhoršit CCI.