Kmín vs. kmínové semínko

Kmín – z rostliny, která je domorodá ke Středomoří – přináší pižmový okraj na kari a prohloubí chuť chilli. Jeho semena jsou někdy používána celá, ale častěji jsou rozemletá na prášek. Celý kmín poskytuje intenzivní výbuchy chuti, když se kousáte do jednotlivých semen. Zemní kmín se plně integruje s ostatními přísadami a kořením. Jako prášek se objevuje v menších, četnějších granulích, které se můžou snášet do pozadí misky snadněji než větší semena.

Většina dobře napsaných receptů vyzývá k získání půdního kmínu nebo celého kmínu. Pokud recept neurčí, je obvykle nejlepší použít pozemní verzi. Pokud máte pochybnosti, zvážit roli, kterou hraje ve receptru kmín. Pokud se jedná o pilaf nebo kari, které zobrazují celé nebo opečené koření, použijte celé semena. Pokud se kuřice přidává k polévce nebo guláš spolu s dalšími kořeními, použijte prášek, který se snadněji mísí.

Recepty, jako jsou kari, které předvádějí koření, často začínají krokem opékání celého koření na nízkém ohni v suché pánvi, aby se vynořily jejich chutě. Tento proces vyžaduje spíše spíše než mleté ​​koření, které jsou náchylné k lepení na pánvi a spálení. Pokyny mohou rovněž vyžadovat broušení opečeného koření v koření nebo mlýnek na kávu, aby se zlepšily příchutě a usnadnilo se začlenění koření.

Celé semínko má trvanlivost minimálně rok, pokud je uložíte do vzduchotěsné nádoby nebo nádoby. Zemský kmín ztrácí svou silnou chuť a vůni po několika měsících, i když je dobře uložíte. Broušení vlastního kmínu z celých semen vám umožní uložit celý koření do vaší skříňky a nechat ho po ruce, když ji potřebujete, a zároveň si užívat chuti a textury pozemní verze.

Rozemlete vlastní kmín pomocí malty a paličky, nebo brusič koření nebo mlýnek na kávu. Vaše běžná mlýna na kávu bude pracovat špičkou, ale ujistěte se, že jste ji následně vyčistili, takže vaše káva nemá chuť jako kmín. Zvažte investování do samostatné, vyhrazené brusky pro koření, pokud máte v úmyslu pravidelně brousit kmín a jiné koření.

Přečtěte si recept

Opečení Přidejte příchuť

Doby skladování

Grind Your Own