Fanta oranžová soda nutriční skutečnosti

Fanta, značka Coca-Cola, vyrábí sódu s příchutěmi ovoce. Ačkoli existuje více než 180 příchutí sódy Fanta po celém světě, v USA existuje jen malá část těchto příchutí. Stejně jako mnoho jiných sójových roztoků, oranžová soda Fanta obsahuje významné množství kalorií, aniž by poskytovala nutriční výhody. Vyhýbejte se příliš častému spotřebě tohoto výrobku a vyberte zdravější nápoje vždy, když je to možné.

Výživová fakta sódy Fanta Orange jsou založeny na velikosti porce 8 jednotek. Ačkoli některé plechovky sóji Fanta Orange jsou k dispozici ve velikosti 8 jednotek, většina plechovek je 12 uncí a většina lahví je 20 uncí nebo 2 litry. To znamená, že potřebujete upravit množství nutriční skutečnosti, pokud konzumujete nádobu nebo láhev větší velikosti. Například byste měli vynásobit hladiny výživy o 1,5, pokud spotřebujete celkovou dávku 12 jednotek nebo vynásobte množství 2,5, pokud budete konzumovat celou lahev o objemu 20 uncí.

Fanta Orange soda má 110 kalorií. Neobsahuje žádný tuk, cholesterol, bílkovinu nebo vlákninu a má pouze 35 miligramů sodíku. Celkové množství sacharidů v tomto nápoji činí 30 gramů, které pocházejí výhradně z cukru. Soda neobsahuje žádné vitamíny ani minerály. Neobsahuje kofein.

K určení, zda je určité potraviny zdravé nebo nezdravé, můžete použít denní hodnoty stanovené americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Tyto denní hodnoty jsou založeny na průměrné stravě o hmotnosti 2 000 kalorií, takže vaše potřeba živin se může lišit, pokud konzumujete jiný počet kalorií nebo máte určité zdravotní stavy. Většina dospělých by se měla snažit dostat méně než 2300 miligramů sodíku, 300 miligramů cholesterolu, 65 gramů celkového tuku a 20 gramů nasycených tuků každý den. Většina dospělých by se také měla snažit dostat alespoň 25 gramů vlákniny, 50 gramů bílkovin a asi 300 gramů celkových sacharidů. Pokyny doporučují také výběr potravin bohatých na vitamíny a živiny a doporučujeme vyhýbat se potravinám, které obsahují přidaný cukr. Když zvážíte tyto výživové návrhy, je zřejmé, že soda Fanta Orange není zdravým nápojem a měla by být konzumována s omezenou schopností.

Pokud si vychutnáte chuť sódy Fanta Orange, ale nekouříte se s kalorií a cukrem, možná budete chtít zvážit Fanta Orange Zero. Tento nápoj neobsahuje žádné kalorie, tuky, sacharidy, cukr nebo bílkoviny. Má pouze 25 mg sodíku, ve srovnání s 35 g sodíku v normální sóji Fanta. Ačkoli tento nápoj neobsahuje žádné vitamíny ani minerály, jedná se o zdravější alternativu k normální sóji Fanta Orange. Vzhledem k tomu, že tento nápoj je také neplatný pro základní živiny, které vaše tělo potřebuje, stále byste tento nápoj neměli příliš často konzumovat a kdykoli je to možné, vyberte více nápojů bohatých na živiny.

Velikost porce

Nutriční hodnoty

Doporučení týkající se živin

Úvahy