Dělají energetické nápoje zrychlit váš metabolismus?

Energetické nápoje obsahují různé přísady, ale kofein v nápojích vám dává energii. Zatímco existují zprávy o tom, že kofein může zvýšit váš metabolismus, nemusí být natolik, aby se změnil rozdíl. Jediným způsobem, jak skutečně urychlit svůj metabolismus, jsou aktivity a cvičení.

Co je v energetických nápojích

Energetické nápoje jsou uváděny na trh jako nápoje, které nejen zvyšují energii, ale také zvyšují koncentraci, ostražitost a fyzickou výkonnost. Kromě kofeinu mohou energetické nápoje obsahovat také vitamíny, minerály, aminokyseliny a doplňky z bylin. Zatímco kofein byl dobře studován, není známo moc o účincích ostatních složek v těchto nápojích na vaše zdraví nebo váhu.

Kofein a metabolismus

Množství kofeinu v energetických nápojích se liší v závislosti na značce a velikosti, v rozmezí 6 až 242 miligramů, podle článku z dnešního Dietitiana v roce 2013. Akční koalice pro obezitu uvádí, že kofein může zvýšit schopnost vašeho těla vypalovat kalorie tím, že zvýší termogenezi nebo výrobu tepla. Zvýšení je tak minimální, nicméně, že to nemusí být příliš hubnutí, koalice poznámky.

Energetické nápoje kalorie

Zatímco energetické nápoje jsou někdy podporovány jako podpůrné hubnutí, dnešní dietitians poznamenává, že kvůli jejich kaloriím a obsahu cukru, tyto nápoje jsou pravděpodobnější způsobit přírůstek hmotnosti místo ztráty. Ve skutečnosti studie z roku 2006 publikovaná v časopise Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition zjistila, že energetické nápoje zvyšují spalování karbidu, ale snižují spalování tuků a mohou dokonce způsobit vzestup tuku. Je důležité si uvědomit, že to byla malá, krátkodobá studie a je zapotřebí dalšího výzkumu, aby bylo možné určit účinky energetických nápojů na hmotnost a metabolismus.

Zvyšující se metabolismus

Pokud se snažíte zvýšit svůj metabolismus, abyste podpořili hubnutí, musíte být aktivnější. Zatímco cvičení pomáhá spálit kalorie během aktivity, pokud chcete, aby vaše tělo spálilo více kalorií v klidu, musíte být fyzicky lépe fit. To znamená zapojit se do pravidelných aerobních a svalových aktivit, aby se zlepšila celková kondice. Před zahájením cvičebního programu se poraďte s lékařem.