Dělají eliptické svaly vaše nohy?

Ellipticals jsou oblíbenou formou cvičebního zařízení, která se nachází ve většině fitness zařízení. Je vhodný pro začínající až pokročilé účastníky cvičení, protože nevyžaduje žádné speciální školení. Použití eliptické součásti rutiny cvičení může vést ke změnám ve Vaší postavě. Vaše nohy se však z eliptického cvičení samy nedostanou.

Eliptické stroje simulují běh bez nárazu do kloubů. Vaše nohy zůstanou na stroji během cvičení, takže není žádné potíže, což je vhodné pro mnoho různých typů lidí. Také máte možnost cvičit pouze pomocí vašeho spodního těla nebo zvýšit svou intenzitu také pomocí svých paží. Účelem eliptické je kardiovaskulární cvičení. Zvyšuje vaše srdce a míru dýchání po delší dobu, aby zlepšila funkci a sílu vašeho srdce a plíce.

Hypertrofie je definována jako zvětšení svalových buněk v důsledku zvýšení svalových proteinů v každé svalové buňce. Progresivní anaerobní trénink, ne aerobní cvičení, vede k hypertrofii. Chcete-li pěstovat svaly na noze, musíte je stimulovat množstvím setů a opakováním různých cvičení, které se zaměřují na vaše glutety, hamstringy a čtyřtýpky. Eliptické cvičení používá stejné svaly, ale při lehčí rezistenci a nevyvolává stejnou reakci jako anaerobní cvičení.

Pravidelné schůzky na eliptice mohou změnit vzhled noh, stejně jako zbytek těla. Kardiovaskulární cvičení prováděné tři nebo více dní týdně při mírné až vysoké intenzitě po dobu nejméně 30 minut může přispět ke snížení tělesné hmotnosti a tělesného tuku. Výsledkem jsou menší nohy, které vykazují více svalové definice. Dokonce ani bez tréninku na odolnost můžete zaznamenat, že svaly na nohách jsou zesíleny kvůli nižším tělesným tukům a skutečnosti, že je pravidelně potkáváte.

Genetika a typ těla hrají roli v tom, jak se vaše tělo mění s cvičením a jak snadno si svaly do svého rámu. Muži mají více testosteronu než ženy, takže svaly snadněji. Někteří lidé jsou také přirozeně svalnatí, takže se s malým tréninkem přidávají do těla. Pokud zjistíte, že vaše nohy jsou mnohem objemnější, zhodnoťte svůj program výcviku odporu a stravu. Jsou pravděpodobněji příčinou větších nohou než vaše eliptické použití.

Eliptické cvičení

Hypertrofní trénink

Změny s eliptickým použitím

Úvahy