Cvičení pro bursitidu loktů

Bursitida je zánět burzy, malý tekutinový vak, který tlumí a chrání vaše klouby. Olekranon nebo loket, burza se nachází nad loktem mezi kostí a kůží. Bursitida se může vyskytnout z traumatu do loktů, infekce, prodlouženého období tlaku nebo opakovaných činností. Váš loket může být otok, bolestivý, červený nebo obtížně pohyblivý. Cvičení pro lokální burzitidu může lékař předepsat, aby urychlilo zotavení nebo jako součást rehabilitačního programu po operaci.

Typy

Cvičení na loketní bursitidu jsou zaměřeny na protahování a posilování svalů ruky. Můžete začít tyto cvičení, jakmile už necítíte bolest v klidu. Protahovací cvičení by měly zahrnovat extenzor zápěstí, flexor zápěstí, biceps, triceps a pronace / supinační úsek. Podržte každý úsek po dobu 10 sekund a opakujte šestkrát. Chcete-li prodloužit zápěstí, protáhněte poškozené rameno a zvedněte ho před tělem. Použijte opačnou ruku, abyste ruku na zraněné ruce dolů, aby prsty směřovaly k zemi. Měli byste cítit úsek na předloktí. Ohebný flexor zápěstí se provádí stejným způsobem, kromě ruky na zraněné rameni, která je vytažena tak, že vaše prsty směřují ke stropu. Tento úsek se projeví na spodní straně předloktí. Posilovací cvičení by měly zahrnovat prodlužování zápěstí a bicepsové kudrlinky. Pro tyto cviky budete potřebovat lehkou činku o hmotnosti 2 až 4 libry. Chcete-li prodlužovat zápěstí, posaďte se u stolu. Umístěte zraněné předloktí na stůl dlaňou směrem k zemi. Umožněte ruce viset přes okraj stolu. Pomalu zvyšujte váhu s zápěstím a potom zpět do výchozí polohy. Opakujte 10krát. Pokud jste bez bolesti, můžete postupovat k těžším závažím.

Časové okno

Čas obnovy burzy se liší od člověka k člověku. U některých se příznaky vyřeší do 10 dnů. Ostatní mohou mít příznaky, které trvají déle než dva týdny. Délka doby zotavení je obecně určena časovým úsekem, který proběhne před zahájením léčby. Čím déle budete čekat, než zahájíte léčbu, tím delší bude doba návratu. Chronické případy mohou být také obtížnější.

Úvahy

Můžete se vrátit k běžným činnostem, jakmile se vaše příznaky vyřeší, získali jste sílu a máte plný rozsah pohybu lokte. Pokud se při návratu do aktivity objeví nějaká bolest, měli byste tuto aktivitu snížit nebo ukončit a aplikovat led.

Prevence

Aby se zabránilo bursitidě loktů, měli byste se vyvarovat příčinné aktivity, pokud je to možné. Pokud hrajete sport, noste loketní chrániče, abyste chránili lokty před pády nebo přímými hity. Během aktivity také pravidelně provádějte přestávky, abyste předešli nadužívání.

Varování

Bursitida, která je způsobena infekcí, musí být okamžitě ošetřena lékařem, protože se infekce může potenciálně rozšířit do dalších oblastí těla. Symptomy infekce zahrnují zarudnutí, teplo, nehtnost a hnis.