Cvičení k posílení slabé nohy

Cvičení pro slabou nohu jsou navrženy tak, aby vám pomohly posílit svaly v nohou a kolem nohy ve snaze poskytnout nohu větší sílu a flexibilitu. Navíc cvičení pro slabou nohu vám pomohou snížit jakékoliv limpsy nebo změny v krocích po chůzi z důvodu oslabeného stavu nohy způsobené zraněním nebo zdravotním stavem.

Plantar Flexion

Praktické cvičení flexe vám pomohou posílit slabou nohu tím, že rozšiřujete prsty a pryč od těla. S pomocí odporové skupiny sedněte na podlaze a rozšiřte slabou nohu vpřed a vzad od těla. Zatáhněte odporový pás kolem koulí vašich nohou a držte ruku na obou koncích odporového pásma. Jakmile je kapela v bezpečí, ohnite nohy ven a pryč, cítit odpor. Držte tento úsek po dobu 10 sekund před uvolněním. Opakujte až do únavy.

Ručníky

Ručníky na ručníky vám pomohou posílit vaše nohy a zlepšit flexibilitu a rozsah pohybu v prstích. Umístěte malý ručník na podlahu. Posaďte se na židli přímo před ručník. Odtamtud položte nohy na ručník, takže vaše prsty jsou zvrásněné na okraji ručníku. Po ucpání prstů kolem ručníku vytahujte ručník směrem k tělu. Jakmile vytáhnete ručník co nejdále, roztáhněte ji a zopakujte, dokud nebude unavený.

Výtahy z tužky

Toto cvičení může posílit nohu a také zlepšit schopnost otáčet nohu směrem nahoru. Posaďte se na židli s nohama plochou na podlaze a rovnou na zádech. Odtud umístěte tužku na zem. Zalepte prsty své slabé nohy kolem tužky a ujistěte se, že ji pevně uchopíte. Jakmile ji uchopíte, zvedněte tužku nahoru a z podlahy a pevně ji přidržte na podlaze. Držte tuto pozici pět sekund před uvolněním. Opakujte až do únavy.

Heel Walking

Pohybové cvičení na podpatku vám pomůže posílit svaly v nohách, stejně jako kotníky a telata. Začněte tím, že stojíte rovně, kolena mírně ohnuté a ruce po stranách. Se svými botami začněte chodit v přímé linii a udržujte si váhu na patách nohou, když kráčíte. Pokuste se provést osm až 15 sérií po 20 sekundách chůze. Pokud slabá noha nemůže vydržet rozšířené sady, snižte sady na zvládnutelné číslo.