Způsobuje citronát hořečnatý křeče?

Obtížnost procházení stolice je nepohodlným problémem, který může vyžadovat posun od nadměrné laxativy. K dispozici jsou čtyři typy OTC léčiv – maziva, změkčovače stolice, stimulanty a osmotické laxativa. Podle Kalifornské univerzity v San Francisku je citrát hořečnatý účinný osmotický, který má tendenci vytvářet významné křeče.

Citronat hořečnatý je perorální, neabsorbovatelný iontový slaný laxativ. Salansky laxativa, jako je citrát horečnatý, zůstávají v tlustém střevě. Jelikož neabsorbovatelné ionty přetrvávají, přitahují vodu do tlustého střeva a střev. Podle Arkansas Tech University, jak voda buduje, zvyšuje osmotický tlak uvnitř střevních stěn. Tento tlak má stimulační účinek na tlusté střevo, což vede k peristaltice. Peristaltika přenáší potravu prostřednictvím trávicího traktu a střev, což někdy způsobuje křeče.

Pokud máte zácpu, stolice se nepohybuje hladce, což znamená, že peristaltika je omezená. Podle Kalifornské univerzity v San Francisku osmotické laxativa, jako je citrát horečnatý, zvyšují objem, což vede k roztažení a konstrikci, jak tekutý odpad se prochází střevem. Tato nucená peristaltika pokračuje, když se odpad vyprázdní do konečníku. Stimulace svalů střev a konečníku tímto způsobem může vést k plynu, nadýmání, průjem, nevolnost a křeče střev.

Citrát hořečnatý je silný laxativ, ideálně se používá často. Virginia Commonwealth University Wellness Center vysvětluje, že citrát hořečnatý může způsobit těžký průjem, který může vést k dehydrataci. Vyhledejte lékařskou pomoc, pokud máte krev v stolici, nevysvětlitelnou ztrátu hmotnosti nebo bolesti břicha, zatímco používáte citrát hořečnatý ke zmírnění zácpy. Zácpa, která trvá déle než tři týdny, také vyžaduje hodnocení lékaře. Pokud jsou vaše ledviny narušeny, je nejlepší vyhnout se citrátanu hořečnatanu.

Na rozdíl od citrátu hořečnatanu jsou některé projímadla bezpečná pro použití každý den. Vláknové změkčovače stolice, jako je polykarbofil, methylcelulóza, psyllium a ovesné otruby, se přirozeně tvoří ve vnitřních prostorech, což usnadňuje přechod stolice. Přijaté s 8 oz. Vody, změkčovače stolice z vlákniny uvolňují zácpu po několik dní namísto několika hodin, což je případ citronanu hořečnatého. Vláknina způsobuje pomalejší nástup peristaltiky, což snižuje pravděpodobnost nadýmání a křeče.

Definice

Stimulační účinky

Varování

Alternativy