Vysoký krevní tlak a kokosový olej

Rodinná anamnéza, špatná strava a obezita jsou jen některé z příčin vysokého krevního tlaku. Kromě léčivých přípravků na předpis, není příliš mnoho, co může udělat lékař, aby zvrátil nebo snížil vysoký krevní tlak. Jednou z alternativ je však začlenění kokosového oleje do stravy. Vzhledem k mnoha zdravotním přínosům může kokosový olej, pokud se používá správně, prokázat přínos v režimu, který má snížit krevní tlak.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak je tlak způsobený omezeným proudem krve úzkými tepnami. Toto omezení způsobuje, že se srdce pumpuje tvrdší a rychleji, což mu dává malou dobu odpočinku. Konzistentní vysoký krevní tlak způsobuje, že tepny oslabují a dokonce se úplně uzavřou. Normální krevní tlak je kolem 120/70. Cokoliv vyšší je léčeno léky na předpis.

Obecné zdravotní přínosy kokosového oleje

Existuje řada celkových zdravotních přínosů kokosového oleje. Péče o pleť, úlevu od stresu, úbytek na váze, zvýšený metabolismus, úleva od problémů s ledvinami a vysoký krevní tlak jsou jen některé z problémů, se kterými se často používá kokosový olej. Kokosový olej obsahuje vitaminy a minerály, jako je vitamin E, vitamín K a železo. Kokosový olej pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, zlepšuje schopnost těla absorbovat minerály a předpokládá se, že zastaví zubní kaz.

Výhody kokosového oleje pro krevní tlak

Vzhledem k tomu, že kokosový olej je přibližně 92 procent nasycených tuků a obsahuje mastné kyseliny se středním řetězcem nebo Omega-3 mastné kyseliny, má se za to, že je lepší pro snížení krevního tlaku než rostlinné oleje. Spotřeba polynenasycených tuků, jako jsou omega-6 mastné kyseliny, jako sójové a rostlinné oleje, způsobuje, že vaše krevní cévy se ztuhnou. Omega-3 mastné kyseliny v kokosovém oleji však nemají stejný účinek. Ve skutečnosti rozšiřují krevní cévy a zhoršují zánět tepen.

Nevýhody kokosového oleje

Bohužel teplo a sluneční světlo mohou rychle způsobit, že kokosový olej bude žhář. Proto je nejlepší, když je používáte během několika týdnů od jeho nákupu. Toxiny, které by mohly vzniknout v důsledku této expozice, jsou mnohem škodlivější než Omega-6 mastné kyseliny.