Večerní pupeny pro ztrátu hmotnosti

Nadváha je hlavní zdravotní problém v Severní Americe, protože problémy s váhou jsou spojeny s komplikací, jako je cukrovka, srdeční onemocnění, rakovina, tukové játra, osteoartróza, reprodukční dysfunkce a psychologické problémy. Je to lidská přirozenost hledat pilulku spíše než pracovat při ztrátě váhy v těžké cestě, která má více lidí, kteří se dívají na přírodní doplňky pro správu hmotnosti. Na základě současného výzkumu věda neprokázala, že doplňky večerní pupence vám pomohou zhubnout. Než začnete užívat večerní pupeny na snížení tělesné hmotnosti, poraďte se s lékařem.

Olej z vejce – vědecky známý jako Oenothera biennis – pochází ze semen rostliny se stejným názvem. Olej obsahuje 70% kyseliny linolové (LA) devět procent kyseliny linoleové gama nebo GLA a menší množství kyseliny olejové, palmitové a stearové, podle Heather Boon, PhD, autor knihy “55 nejčastějších léčivých bylin: “LA a GLA patří do skupiny esenciálních mastných kyselin, které se nazývají omega 6 mastné kyseliny, zatímco omega-6 mastné kyseliny mohou zvýšit zánět, GLA může snížit zánět.

Večerní olej je dobře zkoumaný přípravek, který je hodnocen pro různé stavy, od ekzémů a srdečních onemocnění až po rakovinu. Ve vztahu k obezitě doktor Boon uvádí, že některé výzkumné studie nalezly olej pro večerní pupen, který je užitečný pro zvládnutí obezity, ale jiné studie neprokázaly žádné výhody používání tohoto doplňku ke ztrátě hmotnosti. Aktivní složka ve večerní olejové rtěnce, která je pravděpodobně zodpovědná za účinky proti obezitě, se jeví jako GLA. GLA dokázala snížit váhu u lidí po velké ztrátě hmotnosti, podle studie Davisovy univerzity v Kalifornii, zveřejněné v červnu 2007 v časopise The Journal of Nutrition. Studie zahrnovala padesát obézních žen, které během studie denně konzumovaly 890 mg GLA.

Nežádoucí účinky jsou vzácné a zahrnují mírné příznaky zažívacího traktu a bolesti hlavy. Primární olej nebo jiné omega-6 mastné kyseliny by neměly být používány, jestliže trpíte poruchami záchvatů nebo problémy s krvácením, protože by to mohlo zhoršit tyto stavy. Olej ve večerní pupenci může interagovat s určitými léky, jako jsou například protizánětlivé činidla, ředidla krevního řečiště a léky používané při léčbě schizofrenie. Pokud jste těhotná, nepřijměte přípravek bez souhlasu lékaře.

Poraďte se kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem, abyste zjistili optimální dávkování oleje večerní primrose pro vaše podmínky. Lékařské centrum University of Maryland navrhuje výběr certifikovaného organického produktu, který je standardizován a obsahuje alespoň osm procent GLA. Večerní olej je dostupný jako olej nebo v kapslích. Studie používaly dávky od 2 do 8 gramů olej večerní ledviny.

Identifikace

Výzkum

Nežádoucí účinky a lékové interakce

Úvahy