Smetanový sýr na dietě atkins

Dr. Robert C. Atkins se svou první knihou, publikovanou v roce 1972, popularizoval přístup založený na nízké hladině uhlohydrátu pro snížení tělesné hmotnosti a zlepšení zdraví. Od té doby získává Atkinsova strava popularitu. Mnoho studií zkoumalo jeho účinky, jeden z nich ukázal, že účastníci po stravě ve stylu Atkins by mohli ztratit až 20,7 liber. Za 24 týdnů, ve srovnání s pouhými 10,6 libry. V skupině s nízkým obsahem tuku, jak bylo uvedeno v roce 2004 v “Annals of Internal Medicine”.

Rozdělené do čtyř fází se Atkinsova strava zaměřuje na konzumaci neškrobové zeleniny s vysokým obsahem vlákniny, jako listové zeleniny, okurek, celer, ředkvičky, brokolice, květák, cibule a rajčata, které by měly být doprovázeny dobrým zdrojem Bílkoviny na každém jídle, ať pochází z kuřecích, vepřových, rybích, masných, vejců nebo sýrů. Stravování by mělo zahrnovat také velkorysé porce tuků z olivového oleje, kanolového oleje, másla, krému a majonézy. Průběh čtyř různých fází umožňuje postupnou vyšší spotřebu sacharidů v závislosti na individuální toleranci, jak probíhá týden.

Dvě lžíce pravidelného smetanového sýra poskytují 99 kalorií, 9,9 g tuku, 1,7 g bílkovin, 1,2 g sacharidů a 0 g vlákniny, a to celkem 1,2 g čistých sacharidů na porci. Čisté karbohydráty odpovídají množství využitelných sacharidů, jakmile vlákno bylo odstraněno z celkového obsahu sacharidů. Atkinsův plán stravování doporučuje počítat čisté sacharidy namísto celkových sacharidů.

Dvě lžíce nízkotučného smetanového sýra obsahují 60 kalorií, 4,6 g tuku, 2,4 g bílkovin, 2,4 g sacharidů a 0 g vlákniny, a to celkem 2,4 g čistých sacharidů na porci. Stejná dávka smetanového sýra bez tuku poskytuje 32 kalorií, 0,3 g tuku, 4,7 g bílkovin, 2,3 g sacharidů a 0 g vlákniny, což odpovídá celkem 2,3 g čistých sacharidů. Smetanové sýry s nižším obsahem tuku mají přibližně dvojnásobek množství čistých sacharidů na porci.

Pravidelný smetanový sýr se hodí velmi dobře v plánu stravování Atkins a je uveden na seznamu přijatelných potravin ve všech fázích stravy a může být součástí 3 až 4 oz. Sýru povoleno denně. Je třeba se vyvarovat nízkotučného nebo beztučného smetanového sýra. Vyplňte celer se smetanovým sýrem pro rychlou a uspokojivou svačinu nebo si do rané omelety přidejte několik kapek smetanového sýra těsně předtím, než se úplně nastaví. Další možností je rozšíření uzeného lososa se smetanovým sýrem. Můžete také přidat plátky okurky nebo avokáda a hodit je. Tyto uzené lososové rohlíky jsou skvělé pro snídaně, občerstvení nebo oběd.

Atkinsova dieta principy

Pravidelné krémové sýry

Sýr s nízkým obsahem tuku

Nápady