Kreatin vám pomůže dostat se trhal abs?

Kreatin je aminokyselina, která pomáhá sportovcům vytvářet svalovou hmotu. Lidské tělo přirozeně produkuje kreatin a absorbuje ho z masa a ryb, ale mnoho sportovců také užívá doplňky, které zvyšují jejich vývoj svalů. Ačkoli zdravotní středisko University of Maryland uvádí, že kreatinové doplňky jsou obecně bezpečné při správném užívání, měli byste se poradit se svým lékařem dříve, než začnete užívat kreatin nebo začnete jakýkoliv dietní a cvičební plán. Zatímco kreatin vám může pomoci rozvíjet trhliny abs, správná strava pro snížení tělesného tuku a tvrdý trénink je nezbytná pro dosažení vašeho cíle.

Vezměte si celkem 20 gramů kreatinu denně po dobu dvou až pěti dnů, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu. Rozdělte ji na čtyři dávky po 5 gramech a rozdělte dávky do čtyř až šesti hodin po celý den. Tento vysoký příjem kreatinu se nazývá nasycovací dávka a přiměje váš systém k pozdějšímu metabolizaci a nižší dávce.

Snižte dávku kreatinu na 2 až 5 gramů denně po prvních dnech. Tato částka je považována za bezpečnou pro dlouhodobé použití. Lékařské centrum University of Maryland doporučuje dávku 2 g denně.

Při užívání doplňků pijte ovocný džus nebo jíst škrobové jídlo. Podle lékařského centra Univerzity Marylandu může být kreatin účinnější při užívání sacharidů.

Provádějte břišní cvičení každý druhý den při užívání kreatinu. Dělejte křupavé pohyby, pití, jízdní kola, kyčle kyčlí a cvičení Pilates. Požádejte trenéra o cvičení k posílení vnějších a vnitřních abs, šikmých částí a dolní části zad.

Konzumujte denně přibližně 0,7 gramu bílkovin za každou libru tělesné hmotnosti. Jezte libové maso, ryby, vejce, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, fazole a sójové produkty, abyste získali požadovaný protein. Dieta s vysokým obsahem bílkovin pomáhá podporovat vývoj svalů.

Sledujte sebe možné nežádoucí účinky, včetně úzkosti, bolesti hlavy, ztráta chuti k jídlu, svalové křeče nebo nevolnost. Přestaňte užívat přípravek okamžitě, pokud projevíte jakékoli příznaky nežádoucích účinků a poraďte se se svým lékařem.