Éterické oleje pro bolesti svalů

Esenciální oleje používané při aromaterapeutické léčbě se extrahují z různých částí rostlin a používají se pro různé léčebné vlastnosti. Existuje více než sto různých éterických olejů a některé z nich jsou velmi přínosné pro uklidňující bolest svalů. Aromaterapie a éterické oleje by nikdy neměly být považovány za náhražku odborné lékařské péče, ale pouze za jeho doplněk.

Příčiny bolesti svalů

Existují tři hlavní příčiny bolesti svalů. Podle webové stránky Medline Plus se jedná o: Zranění nebo trauma, včetně vyvrtání a napětí, nadměrné užívání: používání svalů příliš mnoho, příliš brzy, příliš často, napětí nebo stresu. & & Rququo; Svalů tím, že najednou přijme činnost, kterou tělo nevyužívá, nebo se po vytrénování řádně neohřívá a nezchladí. Kyselina mléčná se vytváří v zasažených svalech a svalové vlákna jsou lepivá, takže je obtížné se pohybovat. To je to, co způsobuje tuhost a bolest. Stres nebo úzkost může také způsobit, že vaše svaly jsou napjaté, zejména v oblasti ramen a krku, a to může také způsobit bolest.

Jak mohou esenciální oleje pomoci

Existuje několik způsobů, které mohou pomoci použití esenciálních olejů. Mezinárodní federace aromaterapeutů říká: “Esenciální oleje mohou být antiseptické, analgetické, protizánětlivé, protiinfekční a tak dále. Mohou být použity k stimulaci nebo uklidnění a jejich schopnost léčit lze aplikovat na fyzické, duševní a emocionální podmínky. “Synergická směs tří olejů v nosiči, kde všechny oleje spolupracují na zlepšení hojení, lze použít V mnoha směrech.

Masáž

Masáž, kombinovaná se směsí esenciálních olejů, je pravděpodobně nejúčinnější způsob, jak zmírnit bolest v přepracovaných svalech. Masáž zahřeje a manipuluje svalovou tkáň, zvyšuje krevní oběh a pomáhá rozptýlit tvorbu kyseliny mléčné, zatímco oleje pomáhají uvolňovat, poskytují úlevu od bolesti nebo teplo. Jak uvádí internetové stránky zdravotnického centra: & # rquote Oleje; 039 # vůně vstupuje do těla skrz čichové nervy v nosu a do plic, kde jeho přínosy mohou být absorbovány krví, nesoucí výhody oleje v celém těle. && rdquo , Vynikající směs pro použití v masáži pro tuhé a bolestivé svaly obsahuje 5 kapek borůvky, 7 kapiček levandule a 3 kapky eukalyptu v 60 ml oleje z cukru sladkých mandlí.

Studená komprese

Pro snížení opuchu se používá studený kompresní přípravek a je zvláště vhodný pro vyvrtání nebo deformaci. Pro napomáhání potlačení zánětu přidejte do misky 4 kapky sladké majoránky, 1 kapku bazalky a 4 kapky citronely ve 100 ml studené vody v misce a šest kostek ledu. Když se led roztavil, namočte ve vodě flanel, vyhoďte se a umístěte do postižené oblasti.

Koupání

Chcete-li zmírnit bolesti a bolesti, vyplňte vanu s teplou vodou, přidejte 3 kapky sladké majoránky, 2 kapky zázvoru a 4 kapky rozmarýnu a lehněte se a uvolněte. Pokud je bolest způsobena stresem nebo úzkostí, vyměňte heřmánek za zázvor.