Domácí křoviny pro akné

Exfoliace je zásadním krokem k jasné pleti. Dobrá křovina odstraní horní vrstvu mrtvých kožních buněk a podpoří výrobu nových zdravých buněk. Domácí pečivo má mnoho výhod. Většina ingrediencí se nachází ve vašich kuchyňských skříních a je snadno použitelná. Neexistují žádné přísné chemikálie ani přísady, víte přesně, co se do toho děje. Kromě toho je domácí křovinořez nákladově efektivnější než kupec koupený v obchodě.

Cukr a med

Cukr je dobrá složka, která se používá v křoví pro akné, protože je méně krutá než jiné exfoliační přísady, jako jsou skořápky nebo ořechy. Rychle se taví, takže nebudete skrz kůži. Chcete-li vytvořit hnědý cukrový křup, míchat dohromady světle hnědý cukr a med. Vzhledem k tomu, že není dobrý nápad použít olej na akné náchylnou kůži, vyvarujte se přidávání oleje ke směsi. Mírně křižujte v kruhových pohybech a opláchněte.

Směs soli

Odborníci na bezplatných tipů pro krásu naznačují použití soli jako hlavní složky akné. Pro výrobu kombinujte kosherovou sůl, med, vanilkový extrakt a kakaový prášek. Míchat a přizpůsobit, aby se vaše oblíbená vůně – dokonce přidat kávu nebo čokoládu namísto kakaa. Pro ještě jednodušší recept jen míchat mořskou sůl s vodou a jemně vyčistit obličej.

Ovesné vločky a med

Ovesné vločky jsou ideální při použití domácího křoviny, protože nejsou suché ani tvrdé jako některé jiné akné křoviny. Je to jednoduché a zanechává pokožku hladkou. Nejenže to bude exfoliovat kůži, ale také zbaví pórů přebytečného oleje. Spojte teplou vodu, ovesné vločky a med. Promíchejte do mixéru až do hladkosti. Potřete jemnou pokožku a opláchněte. Zbývající křovinu skladujte ve vzduchotěsné nádobě.

Prášek do pečiva

Sóda na pečení je ideální pro exfoliační křoviny. Na citlivé kůži je hrubá, ale není příliš hrubá. Odstraňuje mrtvou pokožku a nezpůsobuje podráždění. Soda může pomáhat zmírnit zčervenání akné. Chcete-li vyrobit, smažte sódu s vodou, až se vytvoří pasta. Poklepejte jemně na kůži a nechte ji asi jednu minutu. Opláchněte dobře a vysušte. Pokud je po použití červeně kůže, omezte křovinu na noční aplikaci, dokud se vaše obličej neupraví.

Káva a avokádo

Káva je další dobrá složka v akné. Kofein posiluje pokožku. Kromě toho je to reduktor přírodních olejů, což je perfektní doplněk k režimu akné. Chcete-li provést křovinu, jednoduše promíchejte avocado s mletou kávou. To je obzvláště příjemné pro milovníky kávy, protože vůně zůstane na pokožce i po vymytí.