Dieta pro sigmoidní divertikulózu

Divertikulóza je podle Clevelandské klinice jednou z nejčastějších onemocnění ve Spojených státech, která postihuje 33 procent těch, kteří jsou ve věku nad 45 let a 66 procent těch, kteří byli ve věku nad 85 let. Charakterizují vaky podobné vakům, Na stěně tlustého střeva, je nejčastěji vidět v sigmoidní části tlustého střeva v západních kulturách, říká Harvardská lékařská škola. Pokud máte sigmoidní divertikulózu, lékař vám může doporučit, abyste dodržoval dietu s vysokým obsahem vlákniny. Poraďte se s lékařem, pokud se u Vás objeví příznaky akutní divertikulitidy – bolesti břicha, horečka, nevolnost, zvracení.

Proč vlákno

Zatímco někteří lidé jsou náchylní k rozvoji divertikulózy, další tlak a kontrakce na tlustém střevě způsobené problémy, jako je zácpa mohou zvýšit vaše riziko. Vlákno je druh sacharidů, které vaše tělo nemůže trávit. Konzumace vlákniny, zejména potravin s vysokým obsahem nerozpustných vláken, jako je hrach, pomáhá usnadnit průchod stolice, což zabraňuje zácpě. Navíc vláknina v potravinách působí jako zdroj potravy pro přátelské bakterie nacházející se ve vašem tlustém střevě. Tyto bakterie produkují mastné kyseliny s krátkým řetězcem, které přispívají k podpoře zdraví tlustého střeva.

Kolik vláken

Většina Američanů nedostane dostatek vlákniny ve své stravě, tvrdí Akademie výživy a dietetiky. Doporučuje se, abyste spotřebovali 14 gramů vlákniny na každých 1000 kalorií, které konzumujete. Obecně platí, že ženy potřebují 25 gramů vlákniny denně, zatímco muži potřebují 38 gramů. Přidejte vlákninu do stravy pomalu, abyste zabránili bolesti břicha a plynu, a vypijte alespoň 8 šálků tekutiny denně, abyste zabránili zácpě.

Zdroje vláken

Ovoce, zelenina, celá zrna, fazole, ořechy a semena jsou dobrým zdrojem vlákniny. 1/2-šálka porce fazolí má téměř 8 gramů vlákniny a stejná porce černé fazolky má 6 gramů. Můžete také zvýšit příjem vlákniny a nerozpustného vlákniny s růžičkovými klíčky, sladkými bramborami, brokolicí, jablky s kůží, malinami, těstovinami z celozrtu a chlebem, ječmenem, popcornem a lněným semene.

Ořechy, kukuřice a popcorn

Lékaři již mnoho let doporučují, aby se lidé s divertikulózou vyhýbali oříškům, kukuřici a popkorně. Bylo věřeno, ačkoli nebyly žádné důkazy, že nedotčené části těchto potravin by se podávaly v divertikulárních sáčcích a způsobovaly infekci. Kohortová studie amerických mužů, publikovaná v časopise The Journal of the American Medical Association, však nenalezla žádnou souvislost mezi konzumací těchto potravin a komplikacemi spojenými s divertikulární chorobou. Navíc bylo zjištěno, že muži, kteří jedli nejvíce ořechů, kukuřice a popcorn, měli méně komplikací než muži, kteří jedli nejméně.