Zdravotní symptomy: po jídle zaplavil obličej

Vyplachování obličeje je alarmujícím příznakem, který vás může znepokojovat, ale s vyhodnocením od vašeho zdravotnického pracovníka může diagnóza zmírnit vaše obavy. Většina případů výplachu obličeje z jídla souvisí s potravinovou intolerancí nebo potravinovou alergií. Je důležité zjistit příčinu symptomu, aby se lépe léčil. Pokud vyvinete jiné příznaky spolu s návaly na obličeji, napište je a poraďte se s lékařem.

Glutamát monosodný nebo MSG je běžná přísada, která zvyšuje chuť jídla. Je to běžná složka čínského jídla a může vyvolat to, co se nazývá syndrom čínské restaurace. MayoClinic.com uvádí, že u některých lidí způsobuje MSG následující reakce: závratě, bolesti hlavy, pocení, bolest na hrudi, nevolnost, zvracení, slabost, necitlivost a tlak na obličeji. Od roku 2011 nebyly provedeny klinické studie, které by dokazovaly souvislost mezi těmito symptomy a konzumací této chemické látky. Tyto reakce se mohou objevit během 15 minut nebo až několika hodin po konzumaci MSG, podle American College of Gastroenterology.

Pokud zjistíte, že krátce po konzumaci alkoholických nápojů se vaše obličej ztratí, je pravděpodobné, že alkohol netoleruje. Alkoholová nesnášenlivost je genetický stav, který je předán vaší rodinnou linií a je důsledkem toho, že není schopen trávit alkohol. MayoClinic.com uvádí, že nejčastější příznaky spojené s tímto stavem jsou návaly kůže a nazální kongesce. Pokud dostanete diagnózu alkoholové intolerance, musíte se vyvarovat alkoholických nápojů. Mohou také vyvstat bolesti hlavy, bolest břicha a kožní vyrážky z tohoto stavu.

Konzumace potravin, které způsobují alergickou reakci, může způsobit závratě obličeje téměř okamžitě po skončení jídla. Potravinové alergie způsobují systematickou reakci v těle, která uvolňuje různé látky k obraně těla, což může způsobit pokles krevního tlaku, což vede ke spláchnutí kůže. Mezi běžné potraviny, které způsobují alergickou reakci, patří pšenice, vejce, mléko, ryby, sója, ořechy, jahody, rajčata, ananas a podzemnice olejná. Silná reakce na potravu může způsobit příznaky ohrožující život.

Vyplachování obličeje může být příznakem vážného zdravotního stavu. Pokud máte pocit, že vaše krk je otok nebo nemůžete dýchat, volejte 911. Ostatní, které se týkají symptomů, které je třeba okamžitě hlásit lékaři, zahrnují kopřivku, otok obličeje, rychlou srdeční frekvenci a duševní zmatenost.

Intolerance glutamátu monosodné

Alkoholová nesnášenlivost

Potravinářská alergie

Varování