Tuků, sacharidů a blokátorů cukru

Zdá se, že tuky, uhlohydráty a prášky blokující cukr získaly během posledních několika desetiletí hodně popularity. Z tohoto důvodu není překvapením, že mnohé doplňkové společnosti využily svou popularitu a vyrobily vlastní verze těchto pilulek. Abyste zjistili, zda jsou tyto pilulky správné, je důležité pochopit jejich složení a jak fungují.

Přísada obsažená v tukových blokátorech se nazývá chitin. Jedná se o sacharid, který se nejčastěji vyskytuje u měkkýšů. I když se chitin má vázat na malé množství tuku a zabraňovat jeho absorpci, muselo by být užíváno ve velkých množstvích, aby se dosáhlo požadovaných výsledků, množství, které způsobí nepohodlné poruchy GI. Chitinové vedlejší účinky zahrnují GI poruchy, snížení absorpce vápníku a vitaminu D u těhotných žen a alergické reakce u lidí, kteří mají alergie na měkkýše.

Blokátory karbidu, které jsou také označovány jako blokátory škrobu, jsou od 70. let. Byli odvedeni z trhu v roce 1983, kdy byli oficiálně klasifikováni jako drogy. Karbové blokátory by měly pracovat podobně jako blokátory tuků využitím klíčové přísady phaselous vulgaris, extraktu z bílých ledvin. Nicméně, místo vazby na tuk, phaselous vulgaris se váže na složité sacharidy. Bohužel neexistují žádné studie, které by dokázaly účinnost těchto tablet a nejsou vedlejší účinky příjemné. Mezi ně patří zvracení, rozrušení žaludku a poruchy GI.

Blokátory cukru využívají přísady Chromium a Gymnema Sylvestre. Chrom je minerál, který se nachází v mnoha různých potravinách a pomáhá vaším buňkám absorbovat krevní cukr, což sníží chuť. Nicméně, Gymnema Sylvestre je nejslibnější ze dvou ingrediencí blokující cukr. Gymnema Sylvestre je bylina nalezená v Indii, která napodobuje glukózu. Vzhledem k těmto schopnostem se předpokládá, že se tato bylinka váže na buňkové receptory místo cukru.

Na základě skutečné účinnosti těchto přípravků je k dispozici jen málo nebo žádný výzkum, a proto je doporučeno, abyste se s lékařem poradili před použitím.

Blokátory tuku

Carb Blockers

Blokátory cukru

Úvahy