Snížení chuti k jídlu u kojenců

Během prvních měsíců života mají kojenci rychlý růst a vývoj. Podle Nadace Nemours se děti v prvním roce svého života ztrojnásobily. Kvůli energetickým nárokům na dosažení tohoto růstu mají kojenci obvykle zdravou touhu po jídle. Některé podmínky však mohou potlačit chuť dítěte, což může vést ke zpomalení růstu, špatnému přírůstku hmotnosti a zpoždění při vývoji.

Kyselinový reflux je zpětný tok žaludeční kyseliny a jídla ze žaludku do jícnu. Kyselost obsahu žaludku může způsobit podrážděnost, bolest a sníženou chuť k jídlu. Příznaky refluxu kyseliny zahrnují časté výlepy, zvracení, kašel, respirační potíže a potíže s jídlem. Podle klinice Mayo může zahuštění vyjádřeného mateřského mléka nebo kojenecké výživy snížit symptomy refluxu a zlepšit krmení. Příležitostně děti potřebují léky ke snížení kyslosti obsahu žaludku.

Allergie mléčných bílkovin je stav, kdy imunitní systém dítěte reaguje na kasein a syrovátku, bílkoviny nacházející se v mléce. To může způsobit bolest, nadýmání, svědění a potíže s dýcháním pokaždé, když dítě pohlcuje mléčné výrobky. Dítě ztrácí chuť k jídlu v důsledku závažnosti příznaků. Vyhýbání se mléčným výrobkům a krmení hypoalergenní kojenecké výživy může zabránit příznakům alergie na mléčné bílkoviny a zlepšit chuť kojence.

Děti postrádají zralý imunitní systém, který jim zanechává zranitelné vůči závažným infekcím. Virová a bakteriální infekce mohou u dítěte způsobit ztrátu chuti k jídlu. Mezi ně patří respirační onemocnění, jako je pneumonie, chřipka a bronchiolitida, protože dítě nemůže koordinovat krmení s rychlým dýcháním spojeným s těmito stavy. Jiné infekce, jako jsou infekce močových cest a gastroenteritida, mohou také dělat kojence příliš nemocné k krmive.

Některé děti se narodily se srdečními defekty, které jim brání v dostatečném krmení. Tyto vrozené srdeční stavy mohou dětem příliš slabé, aby se zapojily do odpovídajících krmení. Také děti s určitými vrozenými srdečními stavy mohou jít do srdečního selhání, takže srdce je příliš slabé, aby účinně pumpovalo krev, což způsobilo sdružování tekutiny v plicích a potíže s dýcháním a krmením. Chirurgická korekce těchto stavů a ​​lékařská péče o rovnováhu tekutin mohou pomoci stimulovat dětskou chuť k jídlu, ale někdy se tyto děti stanou příliš nemocnými a vyžadují krmení přes žvýkačky do žaludku.

Acid Reflux

Alergie bílkovin z mléka

Infekce

Vrozené srdeční onemocnění