Rozdíl mezi jogurtem dannon a kefírem na život

Dannon jogurt a kefír Lifeway, dvě populární značky kultivovaných, fermentovaných mléčných výrobků, mají rozdíly, které vás mohou více částečně ovlivňovat. Jak jogurt, tak kefír jsou dobrým zdrojem vápníku, draslíku, vitamínů B a bílkovin. Mohou být snadnější i pro osoby nesnášející laktózu. Značky představují rozdíly, které přesahují podobnosti a rozdíly ve výrobcích samotných.

Kultivování

Kultivace je proces přidávání buď bakterií nebo zrna do mléka k vytvoření buď jogurtu nebo kefír, resp. Počet a typ kultur a kroků ovlivňuje to, co končí v vašich střevách a jak vaše tělo reaguje na každé jídlo. Jogurt se vaří a ochladí, předtím, než se zavedou bakterie z odděleného jogurtu. Kefír se kultivuje přidáním živých kefírových zrn na čerstvé mléko. Dannon obsahuje Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus, zdravé probiotické bakterie. Lifeway obsahuje symbiotickou kolonii asi 30 různých druhů bakterií a kvasinek.

Střeva

Jogurt je dobrý pro vaše střevo, když jsou přítomny bakterie Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus, živé a aktivní. Když je to pravda, tyto bakterie vyčistí vaše střeva a krmí další přátelské bakterie ve vašich střevách, ačkoli musíte jíst jogurt denně, abyste tyto kultury udrželi. Národní sdružení jogurtu poskytuje pečeť, která potvrzuje přítomnost živých, aktivních jogurtových kultur. Většina dannonských jogurtů zobrazuje toto utěsnění. Kefírské kultury se usazují ve vašich střevách, takže nemusíte je doplňovat častěji. Bakterie neustále zabíjejí špatné bakterie, léčí stávající vředy a zlepšují váš imunitní systém.

Trávení

Proces fermentace činí jak Dannon jogurt, tak kefír Lifeway snadnější prohloubit, pokud jste laktóza netolerující. Jogurt je fermentován při 100 ° F po dobu přibližně 8 až 16 hodin. Kefír se fermentuje při pokojové teplotě po dobu 12 až 48 hodin. Tento fermentační proces umožňuje aktivaci enzymů, které rozkládají laktózu, přirozeně se vyskytující cukr v mléčných výrobcích, který u některých lidí vyvolává alergie. Kefír může být snadněji strávitelný, protože používá menší sýry a jeho širší škála bakterií může rozbít další laktózu.

Přísady

Zatímco oba produkty mají mnoho výhod, kefír Lifeway vytahuje před jogurt Dannon jako zdravější volbu kvůli přísadám v jogurtu Dannon. Společnost Lifeway sladí své výrobky s ovocnou příchutí s třtinovým cukrem a někdy přidává vitamíny A a D do svých receptů. Dannon naopak přidává kukuřičný škrob, gluten, aspartam, fruktózu, pektin a želatinu. Želatina, i když kosher, může pocházet z ryb, hovězího nebo vepřového masa.