Poškozené cvičení vokální šňůry

Skládá se ze svalové tkáně, vokální šňůry jsou dvě malé elastické pásy v hrtanu. Když je vzduch vydechován průdušnicí, prochází uzavřenými vokálními kordy, což způsobuje, že vibrují a vytvářejí šum. Když nehovoříte, hlasové šňůry zůstávají otevřené a umožní vám dýchat. Příležitostně se malé elastické kapely poškodí, což má vliv na dýchání, mluvení, jídlo a kašel. Cíle poškozené hlasové šňůry vám pomohou znovu získat kontrolu nad hlasivkami a krkem.

Posilovací cvičení

Pokud poškození vašich hlasových kabelů způsobilo, že se stanou slabými, posilující cvičení mohou pomoci vašemu stavu. Vyslovování slov a frází, které začínají samohláskem, bývají nejlepším cvičením pro aktivaci vokálních šňůr. Stránka Aurora Health Care doporučuje opakovat výraz “Ah-Ah-Ah” s tvrdým nástupem desetkrát nejméně třikrát denně. Během celého dne se vyzýváte, abyste opakovali slova, která začínají samohláskami, jako jsou “nahoře, slon, ignorujte, nehoda a sova.” Jak říkáte slova, snažte se zdůraznit první zvuk.

Push / Pull Cvičení

Pokud máte potíže s jasným vysvětlením slov nebo frází používaných v posilovacích cvičeních, zvážit jejich kombinaci s technikou push-pull. Webová stránka SpeechPathology doporučuje tlačit nebo stahovat sedadlo za židle a současně opakovat výraz “Ah-Ah-Ah”, aby bylo cvičení efektivnější. Pohyby push / pull jsou myšlenky podporující uzavření vokálních šňůr, které pomáhají při výslovnosti.

Odstranění hrdla

Webová stránka SpeechPathology také doporučuje “supraglottický manévr pro lastovičku”, který vám pomůže vyčistit hrdlo při přípravě řeči. Pro toto cvičení otočte hlavu směrem ke straně poškozených hlasových kabelů. Pokud jsou vokální šňůry na obou stranách poškozeny, jednoduše nechte hlavu směřující vpřed. Držte dech těsně při polykání. Poté kašel okamžitě po polykání před vydechováním. Hrdlo je vymazáno během fáze polykání, zatímco fáze kašlání pomáhá přiblížit hlasové kordy.

Relaxační hrdlo

Učení, jak uvolnit hrdlo vám může pomoci udržet si kontrolu nad svým dechem a poškozenými hlasovými šňůrami. Journal of Athletic Training doporučuje zahájení tohoto relaxačního cvičení v krku, zatímco leží na zemi s koleny ohnutými a nohami plochými na zemi. Položte ruku na břicho, jak pomalu vdechujete nosem a pomalu vydechujete přes zatažené rty. Sledujte ruku, jak se pohybuje nahoru a dolů s každým dechem. Změňte rychlost vašich inhalací a výdechů, a držte krk uvolněný každým dechem. Jak se seznámíte s cvičením, cvičíte dýcháním ve vzpřímené poloze, squatete, sklánějte se dopředu a sklánějte se přes pozice.