Fakta o tvarohu

Tvarohový sýr je mírně ochutnávacím produktem s vysokým obsahem bílkovin. Vyráběné srážením mléka a vypouštění většiny syrovátky nebo kapaliny z pevného produktu, tvaroh je v podstatě nezpracovaný nebo surový sýr. Díky své dlouhé historii a adaptabilitě je tvaroh spojen s mnoha zajímavými fakty.

Tvarohový sýr začíná jako mírně zašpiněné, nízkotučné pasterizované mléko. Tím vzniká látka s kapalnými nebo syrovátkovými a pevnými nebo tvarovanými částmi. Odčerpáním syrovátky z tvarohu vytvoříte tvaroh. Mírně lisování nebo vypouštění této želatinové látky dále vytváří sýrový sýr. Vzhledem k tomu, že tento suchý, přesto smetanový sýr uchovává určitou vlhkost, můžete sýrový sýr dále tlačit, aby se vytvořil farmářský sýr, pevný a drobivý sýr. Zatímco farmářský sýr je zpravidla vyroben z mléka, krému a soli, sušší, méně ochucený sýr je vyroben podobným způsobem bez krému a soli.

Zatímco historie sýra pochází z dávných Řeků a Egypťanů, jeho jméno pochází z doby časných amerických osadníků. Vzhledem k tomu, že se tento sýr vyráběl na varnou plochu a v kuchyni, vznikl název sýrový sýr, který odráží malé byty, které sloužily jako domovy osadníků. S takovými kořeny v americké historii se může stát, že není žádným překvapením, že by to bylo hlavním jídlem pro prezidenta Richarda Nixona. Obvykle jíst na oběd, Nixonovo poslední jídlo jako prezidentská byla mísa tvarohu s plátkem ananasu.

Ve srovnání s jinými sýry je tvaroh je překvapivě zdravý. 100 g porce krémového tvarohu obsahuje 98 kalorií a pouze 4,3 g tuku, z nichž 1,7 je nasycených. Stejná velikost porce obsahuje 3,4 g sacharidů a 364 mg sodíku nebo 16% doporučeného denního příjmu na základě stravy o hmotnosti 2 000 kalorií denně. Ačkoli je populární mezi sportovci a kulturisty kvůli nízkotučnému, nízkokalorickému a nízkým obsahem sacharidů, je sýrový sýr primárně známý proteinem, s 11,1 g bílkovin v 100 g porci.

Podle zprávy USDA za rok 2010 Američané konzumují přibližně 600 milionů liber. Z tvarohu každý rok. Se 100 liber. Mléka potřebného k výrobě 15 liber. Z tvarohu, to znamená, že přibližně 4 miliardy liber. Mléka musí vyrábět dostatek tvarohu, aby uspokojil trh USA.; Na základě čísel USDA průměrný Američan každoročně jí přibližně 2 kg tvarohu. Nicméně kvůli krátké skladovatelnosti tvarohu může být tato čísla zkreslena množstvím, které se každý rok vyřadí. Chcete-li prodloužit životnost vaší tvarovky, ujistěte se, že je vždy uložena v chladničce v uzavřeném obalu. Jakmile se tvaroh přichází k datu exspirace, můžete zkusit jej stisknutím, aby se vytvořila jedna z tvrdších, delších trvanlivých sýrů uvedených výše.

Přepracování chlebových sýrů

Chléb sýr v historii

Nutriční fakta

Výroba a skladování