Fakta o bronzovém soláriu

Bronzerové opalovací krémy se používají ke zlepšení opálení tím, že pokožka vypadá tmavší nebo opálení rychleji. Tyto typy pleťovek jsou také známé jako urychlovače opalování. Po aplikaci je pleťová voda reaguje s pokožkou, čímž se zvýší tvorba melaninu v těle, pigment v kůži.

Jak se kůže tans

Pochopení toho, jak fungují bronzátory, vyžaduje znalost toho, jak se pokožka otírá. Když je vystavena působení ultrafialového záření produkovaného sluncem, kůže reaguje tím, že vytváří pigment známý jako melanin, který dodává pokožce hnědou barvu a také slouží jako bariéra proti slunečním paprskům. Když je kůže vystavena přílišnému slunci a dochází k spálení slunce, je to znamení, že kůže již nemůže produkovat dostatek melaninu, aby se ochránila.

Jak funguje bronzové mléko

Bronzující opalovací krém funguje tím, že zvyšuje produkci melaninu v těle. Tyto pleťové vody obvykle obsahují aktivní složky, které pomáhají osobě opálení rychleji a méně času na slunci.

Účinné látky

Mezi aktivní složky v bronzových soláriích patří psoralen, který se extrahuje z citrusových olejů. Tato aminokyselina reaguje s pigmentovými buňkami kůže při vystavení ultrafialovému záření solária nebo slunci. Tyrosin, jiná aminokyselina, reaguje v podstatě stejným způsobem.

Bezpečnost

Bronzové opalovací krémy a účinné látky jako psoralen a tyrosin nebyly schváleny Správou potravin a léčiv. To nutně neznamená, že produkty jsou nebezpečné, pouze proto, že nebyly testovány. Lidé, kteří prožívají reakci, jako je červená vyrážka, svědění nebo jiný účinek související s kůží, by však měli přestat používat tyto pleťové vody.

Náklady

Bronzové urychlovače solária jsou obvykle ceněny za 5 dolarů a vzhůru, v závislosti na velikosti a značce. Často se nakupují v soláriu samotném, obchodě s drogami, on-line nebo v kosmetickém obchodě.