Emoční stres a bolest na hrudi

Bolest na hrudi je děsivá, protože to může znamenat infarkt nebo jiný fyzický problém. Naštěstí to neznamená vždy, že máte vážný zdravotní stav. Může se stát, že máte přílišný emocionální stres a váš duševní stav se projevuje fyzicky. Mnohokrát se bolest zmírní, když zacházíte s podkladovou emocionální příčinou.

Způsobit

Bolest na hrudi má fyzické příčiny, jako je angina a jiné srdeční problémy nebo nemoci, ale švédská sestra a výzkumná pracovnice Annika Janson Fagringová uvádí na webové stránce Science Daily, že existuje několik emocionálních příčin. Bolest na hrudi u jinak zdravého člověka může být vyvolána stresem, vysvětluje. Zjistila, že to může být důsledkem jiných stresových emocionálních problémů, jako je úzkost a deprese. Muži měli větší pravděpodobnost, že mají bolest na hrudi přímo spojenou s životním nebo pracovním stresem, zatímco úzkost a deprese byly častějšími příčinami pro ženy.

Účinky

Stres a úzkost mají další fyzikální účinky kromě bolesti na hrudi. Mohou způsobit dušnost, závratě, svalové napětí, rychlý srdeční problém a problémy se žaludkem, podle zdroje nápovědy pro duševní zdraví. Některé z těchto příznaků také souvisejí se srdečními problémy, takže lékař může potřebovat vyhodnotit situaci. Zdravotní průvodce také varuje, že chronický stres může nakonec vést k infarktu nebo jiným vážným problémům, jako je vysoký krevní tlak nebo mrtvice.

Alternativy

Klinika Mayo uvádí mnohé fyzické příčiny jiné než stres nebo srdeční problémy, které mohou být za bolestmi na hrudi. Patří mezi ně pálení žáhy, žaludeční reflux, kýly, žlučník nebo pankreas, zranění svalů nebo žeber, plicní embolie a další plicní problémy. Může být obtížné rozlišit emocionálně vyvolané bolesti na hrudi z těchto podmínek. Vezměte si v úvahu rizikové faktory a jiné fyzické příznaky, které zažíváte, což by mohlo znamenat onemocnění nebo zranění. Poraďte se svým lékařem, pokud existuje nějaká možnost fyzické příčiny. V opačném případě by se váš stav mohl zhoršit, pokud budete bolet křídou až po stres několik týdnů nebo měsíců.

Prevence / řešení

Při léčbě emočního stresu by se měla bolest na hrudi zastavit. Průvodce nápovědou doporučuje snižovat časové rozvrhy domova a práce na zvládnutelnou úroveň, upřednostňovat svůj čas a vyčlenit čas na uvolnění. Aktivity zaměřené na snížení stresu mohou zahrnovat meditaci, jógu nebo jiné cvičení, rozhovor s přáteli a spolupracovníky a plánování společenského času. Průvodce nápovědou také doporučuje uvědomovat si negativní myšlenky a vědomě je měnit.

Varování

Možná nebudete schopni zvládnout emoční stres sám. Bude vám fyzicky ublížit, pokud bude trvat dlouho. Nápověda Průvodce varuje, že může bránit imunity, zasahovat do spánku, způsobit generalizované bolesti a kožní problémy, jako je ekzém a nakonec vás tlačit do deprese. Poraďte se s odborným poradcem nebo lékařem, pokud vaše úsilí o svépomoc nefunguje. Možná budete potřebovat poradenství nebo léky proti úzkosti, abyste dostali stres pod řádnou kontrolou.