Dr. Sebi dieta

Dr. Sebi, rodilý Honduraň, který se pro sebe označuje jako intracelulární terapeut a bylinník, tvrdí, že organická, veganská, převážně syrová strava vyčistí vaše buňky toxinů a léčí nemoci. Založil léčebnou vesnici USHA v Hondurasu, aby pomohl učit své představy o dietní a bylinné terapii. Ačkoli někteří zastánci říkají, že Sebiova dieta zlepšila své zdraví, není založena na vědeckých důkazních materiálech a může být škodlivá. Před spuštěním plánu se poraďte s lékařem.

Základní pokyny

Sebi rozděluje všechny potraviny do šesti kategorií: živé, syrové, mrtvé, hybridní, geneticky modifikované nebo drogy. Jeho strava zdůrazňuje živé a syrové potraviny, které označuje jako “elektrické potraviny”. Podle společnosti Sebi jsou tyto potraviny alkalické a mohou pomoci vyléčit tělo účinkům “mrtvých” nebo údajně kyselých potravin, které zahrnují veškeré maso, drůbež, mořské plody, výrobky obsahující kypřící látky, jako kvasnice, syntetické nebo zpracované předměty, alkohol , Cukr, jodidová sůl nebo něco smaženého. Podle plánu se vyhneme všem plodům bez semen, plodinám odolným proti hmyzu nebo povětrnostním vlivům, jako je kukuřice nebo některé rajčata, a cokoliv s přidanými vitamíny nebo minerály. Místo toho budete jíst čisté zralé ovoce, nonstarchy zeleninu, zvláště listové greeny, syrové ořechy a ořechy, a zrna jako quinoa, žito nebo kamut.

Vzorek Denní nabídka

Snídaně v doporučené stravě Sebi by se mohla skládat ze snídani, která byla vyrobena z nesladeného mandlového másla, čistého javorového sirupu, mandlového mléka, prachu z mořského mechu, vanilkového extraktu a skořice nebo vařeného krému z žita spárovaného s šálkem bylinného čaje, jako je heřmánek nebo červený malin . Oběd by mohl být salát z těstovin, který obsahoval nakrájenou čerstvou zeleninu a nudle špalky, které byly házeny dresinkem z mandlového mléka a olivového oleje. Na večeři můžete mít zeleninovou houbovou polévku s velkým zeleným salátem nebo zeleninovou míchanou rýží na divoké rýži.

Potenciální přínosy

Lidé, kteří přecházejí ze standardní americké stravy s vysokým obsahem tuku, nasycených tuků, zpracovaných a rychlých potravin, rafinovaných zrn a cukru do stravy Sebi, téměř jistě ztratí váhu. Zvýšený příjem ovoce, zeleniny a celých zrn se spáruje s eliminací červených mas, jako je hovězí a vepřové maso, může také významně snížit riziko rakoviny, srdečních chorob, cukrovky typu 2, vysokého krevního tlaku a zvýšeného cholesterolu. Většina Američanů konzumuje příliš mnoho sodíku, dieta ze Sebi by mohla snížit množství, které budete dramaticky konzumovat, čímž snížíte krevní tlak a snížíte riziko mrtvice a srdečních onemocnění.

Možné nevýhody

Vzhledem k tomu, že dieta Sebi přísně snižuje nebo eliminuje celé kategorie potravin, může se stát, že nedostatek nezbytných živin, jako je železo, vápník, vitamin D, vitamín B-12 a omega-3 mastné kyseliny, pokud neustále plánujete každodenní stravu velmi opatrně a konzumujete doplňky stravy pravidelně. Sebi tvrdí, že jeho dieta funguje, protože to nejsou bakterie, které způsobují onemocnění a infekci, ale nárůst hlenu, který lze opravit pouze jeho doporučeným alkalickým plánem. Neexistuje žádný výzkum, který by podpořil myšlenku, že očkování hlienu léčí onemocnění, a Sebi, který nebyl lékařem vyškolen, nenabízí žádné výsledky klinických testů, pouze anekdotické důkazy. Dokonce i když začnete s plánem, může být obtížné udržovat se kolem přátel nebo rodinných příslušníků, kteří nemají stejné dietní omezení.