Mrtvou mořskou solí a epsom solí

Mrtvá moře a soli Epsom mají prospěch ze specifické kůže a neuromuskulárních onemocnění, pokud jsou aplikovány externě prostřednictvím klimatoterapie a namočení slané vody podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu (UMMC). Oba typy solí poskytují výživné prvky, které absorbují pokožku. Zatímco poskytované živiny se liší podle druhu soli, oba soli mají prospěšné podobné podmínky v předběžném výzkumu.

Formování soli

Profesor Cornell University Bill White popisuje, jak oplachování skal oceány rozpouští minerální mořské soli a uvolňuje tyto soli do vody během procesu zvaného weatherization. Sopečná aktivita přispívá k přírodním vodním zdrojům v některých oblastech síry, chlóru a sloučenin lávových. Odpaření solného jezera a oceánských vod přináší přírodní minerální soli.

Složení

Mrtvé moře a soli Epsom se liší ve zdroji a složení. Epsomové soli původně slavné minerálními lázněmi v Epsom v Anglii mohou pocházet z různých přírodních zdrojů, ale minerální soli z Mrtvého moře musí pocházet z Mrtvého moře, což je solné jezero ležící 400 metrů pod hladinou moře v Izraeli. Epsomové soli obsahují vysoké množství hořčíku a síranů, zatímco minerální soli z Mrtvého moře obsahují vysoké množství hořčíku, draslíku, chloridu vápenatého, sodíku a bromidu.

Použití

Sůl z Mrtvého moře a soli Epsom poskytují nutriční prvky absorpcí kůží. Jednotlivci navštěvují Mrtvé moře, aby zažili bahenní lázně a namočili do minerálních vod. Domy a nemocnice také používají lázeňské lázně Mŕtveho moře a Epsom pro léčbu kožních a svalových stavů. Zatímco výzkum podporuje vnější použití solí z Mrtvého moře a solí Epsom, podle UMMC vždy vyhledejte radu svého osobního lékaře před výběrem léčby.

Výhody

Obě soli Mrtvého moře a Epsom vykazují terapeutické výhody. Izraelští lékaři předepisují sůl z Mrtvého moře pro detoxikaci, artritidu, revmatismus, fibromyalgii a psoriázu. Klimatoterapie, kombinace vody z Mrtvého moře s léčbou sluncem, snižuje příznaky ekzému. Lékařské centrum Univerzity v Marylandu uvádí, že síranové sírany, včetně sírových pramenů a solných lázní Epsom, snižují příznaky osteoartrózy, revmatoidní artritidy, psoriatické artritidy, psoriázy, ekzémů, lupů a bradavic.

Upozornění

Vždy dodržujte bezpečnostní opatření při namáčení v Mrtvém moři, minerálním prameni, sírové pružině nebo lázni Epsom nebo v mořském moři. Buďte opatrní, když se dostanete do nebo ven z jakéhokoliv těla vody, včetně vany. Vyhněte se příliš teplé vodě. Vyvarujte se solných lázní Epsom, pokud jste citliví na síru. Vždy buďte opatrní, jelikož u některých jedinců se může objevit citlivost kůže, kožní vyrážky, alergické reakce a respirační potíže. Vyhledejte radu svého osobního lékaře před použitím solí z Mrtvého moře nebo Epsom soli.