Lov raků ve státě Washington

Raki – také nazývaní langusty – jsou obyčejnými prvky kuchyně v Louisianě a ve Švédsku, ale v severozápadním Pacifiku je mnohem méně pravděpodobné, že je najdeš, aby se objevily na jídelním lístku. Tyto korýši však mohou udělat zajímavé a chutné jídlo. Pokud jste mezi znalci raků na světě, můžete ryby pro rodilé a představené druhy ve sladkovodních jezerech a řekách po celém Washingtonu.

Druhy raků

Rodičovský rak ve státě Washington je signální rak a prospívá ve sladkovodních jezerech, potoků a řekách v celém státě. Tento druh je větší než dva druhy raků nalezené v Louisianě: červená bažina a bílý řek raci. Budete však občas najít červené bažiny v některých oblastech, kde byly nevinně zavedeny a staly se invazivním druhem. V tomto případě vlastně děláte ekosystém laskavým způsobem tím, že je zachycujete, protože mohou poškodit stanoviště a překonat původní druhy.

Kam jít

Některé z nejlepších míst, kam jít do Washingtonu, patří Lake Washington, Pine Lake a Sammamish Lake, všechny v západní části státu. Jedná se o velké jezera, které nabízejí ideální stanoviště pro raky: mělké vody s pokrytím trávy nebo rákosem pro mladé raky, aby našly ochranu, plus hlubší vodu pro dospělé raky, aby se dařilo. Plně dospělé raky můžete nalézt ve vodě o hloubce 15 až 30 stop. Tato jezera jsou také přístupná veřejnosti, neboť mají místa, kde můžete nastartovat loď, kde můžete rybařit.

Co dělat

Chcete-li lovit raky, musíte nejprve získat pastu dehtu, pastičku, kruhovou síťku nebo hrnce – běžná zařízení pro zachycení těchto korýšů. Tyto pasti lze nalézt online nebo v obchodech se sportovním zbožím. Označte zařízení bójí, abyste jej neztratili a ponořte jej do vody o hloubce 15 až 30 stop. Láhev je možné návnadu přisunout lososovými kousky, kuřecím krkem nebo žaludkem, kočičími potravinami nebo krmivy pro psy, nebo jatečně upravenými těly z jiných rybářských výletů nebo z zařízení na čištění ryb. Budete mít největší štěstí, pokud nastavíte pasti v noci v oblastech, kde se raci rádi schovávají: skalní hromady, balvany a bujné oblasti.

Omezení a požadavky

Existuje jen málo omezení sportovního rybolovu raků ve Washingtonu. Sportovní rybáři mohou nastavit dvě pasti na osobu a nepotřebují tak licenci. Musíte označit vaši nádobu nebo past na flotačním zařízení a denní limit 10 liber na osobu. V Lake Washingtonu se sezóna raků otevírá první pondělí v květnu a končí koncem října. Neexistuje žádný limit pro množství nerostných raků, které můžete sklízet. Pokud však nejste schopni poznat rozdíl mezi domorodým a nenavázaným, stát požádá, abyste uplatnili pravidla, kterými se řídí sběr domácího raka.