Cvičení a svědění

Lékaři doporučují cvičení ve většině dnů v týdnu jako účinný způsob, jak zhubnout a zajistit si celkovou pohodu. Svrbění pokožky hlavy, které se vyskytuje během tréninku, může zabránit úsilí o snížení hmotnosti a je často spojeno s alergickou reakcí. Rozpoznejte běžné spouštěče šupinění hlavy během cvičení, abyste snížili riziko.

Identifikace

Scalp svědění, které narušuje váš cvičení, se nazývá cvičení-indukovaná kopřivka a výsledky, když váš imunitní systém reaguje negativně na určité potraviny. Dokonce i malé množství potravin může vyvolat svrbení, ke kterému dochází spolu s červenými skvrnami nebo puchýřkami jako vedlejší efekt včel. Potravinové alergie nemají lék, ačkoli se můžete setkat s menšími reakcemi, když zestárnete. Někteří lidé s potravinovými alergiemi trpí anafylaxií, alergickou reakcí, která může být fatální. Úprava stravovacího režimu často snižuje riziko vzniku kopřivky vyvolané cvičením.

Typy a časová osa

Americká akademie rodinných lékařů uvádí, že vaše pravděpodobnost je nejvyšší pro svědění na hlavě, které doprovází kopřivky při běhání nebo běhu, ačkoli ostatní aktivity – volejbal, lyžování a tanec – také zvyšují vaše riziko. Svědění z cvičení indukované kopřivky obvykle začíná pět až deset minut po zahájení tréninku a může někdy pokračovat po dobu nejméně 30 minut po ukončení aktivity. Někteří lidé trpí svěděním po dobu až čtyř hodin. Potraviny, které s největší pravděpodobností vyvolávají alergické reakce během cvičení, zahrnují ořechy, vejce, pšenici a měkkýši.

Prevence / řešení

Lékař může provést cvičení a provést test, abyste zjistili, zda máte potravní alergie. Zkouška obvykle zahrnuje měření funkce plic po období cvičení, které se provádí na cvičebním kole nebo běžeckém trenažéru. Omezte svou šanci na svědění skalpů tím, že se vyvarujete cvičení po dobu nejméně čtyř hodin poté, co jste jíst jakoukoli potravinu uvedenou lékařem jako potenciální Alergen a vždy pracujte s přítelem.

Potenciál

Léky na předpis, nazývané epinefrin, často řídí závažné svědění kůže hlavy a snižují riziko potenciálně fatální reakce nazývané anafylaxe. Epinefrin se injektuje, jakmile začne svědění nebo jiné příznaky alergické reakce.

Úvahy

V ojedinělých případech může způsobit kopřivka během cvičení v důsledku teplo-indukované kopřivky. Stav se objeví, když vaše tělo má negativní reakci na pocení nebo intenzivní teplo, stejně jako na kořeněné potraviny nebo na horké lázně. Lékař vám může doporučit vyhýbat se venkovní aktivitě za teplého počasí a antihistaminika ke kontrole svědění.

Zastavte trénink, jestliže trpíte svědění kůže na hlavě a počkejte alespoň 10 minut, abyste zjistili, zda nepohodlí ustoupí. Upozorněte svého lékaře, pokud svědění trvá, nebo pokud se u Vás objeví potíže s dýcháním, křeče v žaludku nebo silná bolest hlavy.

Varování