Způsobuje kreatin spalování tuku?

Kreatin je přírodní látka, která se nachází v některých masných a rybích produktech lidského těla. Také se konzumuje v doplňkové formě, nejčastěji posilovateli a kulturisty. Nesprávná koncepce kreatinu spočívá v tom, že spaluje tuky přímo, když to vlastně vůbec není. Kreatin však pomůže spalovat tuky nepřímým způsobem jako součást konzistentního tréninku proti odporu. Před zahájením kreatinového režimu se poraďte s lékařem.

Kreatin je kyselina dusičná uložená ve svalové tkáni, v těle je známá jako fosfokreatin. Když je tvorba rozdělena do svalové tkáně, tvoří nejdůležitější zdroj energie svalů nazvaný ATP. Kreatínové obchody se často používají po intenzivním tréninku na trénink odporu – jako je například zvedání váhy – a doplněk kreatinu pomáhá rychle obnovit zásobení těla. Podle zdravotnického centra Illinois McKinley University, doplňky kreatinu nejsou účinné pro vytrvalostní sportovce ani sedavé lidi. Není také efektivní při přímém spalování tuku.

Po správných dávkách kreatinu může pomoci maximalizovat výsledky a minimalizovat zdravotní rizika. McKinley Health Center doporučuje konzumovat 20 až 25 gramů kreatinu denně po dobu pěti až sedmi dnů, přičemž každá dávka musí být konzumována v přírůstcích 5 gramů rozložených rovnoměrně po celý den. Po prvním týdnu konzumují 3 až 5 gramů denně. Zatímco kreatin nepřipojí přímo tělový tuk, může vám pomoci vytvořit si svaly a efektivněji tónovat vaše tělo.

Nepřímý efekt kreatinu může mít na spalování tuků souvisí s prokázanou schopností přísunu pomoci vám budovat svaly. Podle zprávy v časopise Journal of Midlife Health, která se konala v červenci a prosinci, je zvýšení svalové hmoty silným způsobem spalování tuku, protože svalová tkáň přirozeně spaluje více kalorií než tukové tkáně. Jinými slovy, protože kreatin pomáhá urychlit svalové zisky, vaše tělo spálí více kalorií kvůli zvýšení svalové hmoty. Tak může kreatín nepřímo pomáhat zhubnout v průběhu času.

Kreatin neposkytuje žádnou nepřímou výhodu při spalování tuků, pokud se nezúčastníte důsledného tréninku na odpor. Musíte zvýšit svůj štíhlou svalovou hmotu dříve, než se objeví jakýkoli druh “vedlejšího efektu” spalujícího tuky. Cvičejte nejméně třikrát týdně až 60 minut na jednu relaci. Cílejte každou z vašich hlavních svalových skupin nejméně jednou týdně, včetně hrudníku, ramen, nohou, břicha, zad a paží. Nezapomeňte také diskutovat o výhodách a nevýhodách užívání kreatinu a zda je pro vás to pravé.

Lékařské centrum University of Maryland varuje, že rozšířené užívání kreatinu může mít negativní vedlejší účinky, včetně rozpadu svalové tkáně a selhání ledvin. Dalšími potenciálními nežádoucími účinky jsou nepravidelný srdeční tep, vysoký krevní tlak, problémy s játry a potíže s žaludkem. Nikdy nepřekračujte doporučenou dávku kreatinu a pokud se u Vás vyskytnou nežádoucí účinky, přestaňte užívat a kontaktujte svého lékaře.

Účel

Dávkování Doporučení

Burning Fat

Úvahy

Upozornění