Vaříte vepřovou panenku s tlustou stranou nahoru?

Dětské vzpomínky na křehké vepřové kotletky, opékané na sporáku a podávané se stranou zelí nebo jablka, mohou být obtížné duplicit s dnešním štíhlým “jiným bílým masem”, vepřovým masem. Jednalo se o tuk prasat, který byl položen na pastviny volného výběhu a který dal vepřové maso své přitažlivé pokrmy. Vepřová panenka je příkladem tohoto vývoje.

Funkce

Svíčková lžička leží uvnitř zadních žeber podél zadní kosti v oblasti prase volala bedra. Jeho jméno pochází ze skutečnosti, že je to trochu použitý sval, který je jemně mramorovaný a vidličkou jemný, když se dobře vaří. Tenderloins váží v rozmezí od 12 oz. Až 1 lb., recepty předpokládají 12 oz, nebo 3/4 libry svíčkové. Malá pečeně je nejchudší částí prasete, má vysoký obsah bílkovin a 6 oz. Porce obsahuje 125 kalorií.

Nové prasata

Moderní americká prasata obdrží dietu, která je vědecky navržena tak, aby vytvářela maso, nikoliv tučné, a tak se specializované plemena, jako je maďarská Mangalitsa, prasata vychovaná z krémově zbarvených tuků, staly hvězdami v kulinářských kruzích. Mangalitská svíčková může mít trochu tuku na jedné straně, ale většina z nich by byla ořezána pro jiné účely. Nakládací svíčkové na straně druhé jsou tak štíhlé, že recepty 21. století specifikují vaření pouze na 160 stupňů Fahrenheita vnitřní teploty spíše než dříve 170 F.

Úvahy

Otázka, co dělat s “tlustou stranou” svíčkové, se stává nalezením tuku na svině. Tenderloins může mít vrstvu tkáně podél strany, která čelí páteře, pouze vepřové maso volné výšky, jako je Mangalitsa má skutečné vrstvy tuku. Recepty na svíčkové obsahují marinády a pánev, které se vypalují před 10 až 15 minutami v horké troubě. Dokonce i ve starších receptech se jen málo odkazuje na tuk na svíčkách.

Bardovi nebo ne

Kuchaři, kteří koupí vepřové panenky na místním řezníkovi nebo v obchodě s potravinami, se pravděpodobně nikdy nebudou muset zabývat touto problematikou. Tyto malé pečeně se rychle vaří a mají prospěch z loupání jakýmkoli tukem, který by mohl ležet podél jedné strany, a tak nastavte panenku s jakýmkoli tukem, který má. “Dvojitá kuchařská kniha”, sestavená v sedmdesátých letech minulého století, naznačuje, že položí několik pruhů slaniny na špičku. Alternativně utěsněte povrchy jemných svíček poprášením moukou nebo kukuřičným škrobem a pivem.