Varené maso se zbavuje tuku?

Tuk dodává masovou příchuť, ale také snižuje celkovou nutriční hodnotu. Nejsnazší způsob, jak snížit množství tuku ve vašem maso, je odstranit jakýkoliv viditelný tuk z okrajů před vařením. Určité způsoby vaření mohou také pomoci snížit celkový obsah tuku ve vašem maso, ale nebudete moci úplně zbavit kus masa z každého gramu tuku, který obsahuje. Vaření je jedna metoda, která by mohla snížit obsah tuku, ale nevylučuje to.

Tlustý

Tuk je nezbytnou součástí vaší stravy, protože vám dodává energii a podporuje vaše tělo, aby správně fungovalo. Existují však dobré tuky a špatné tuky. Většina masa obsahuje nasycené tuky, které mohou být škodlivé pro vaše zdraví. Nasycený tuk zvyšuje hladinu celkového cholesterolu, což může zvýšit riziko vzniku srdečních chorob. Nasycený tuk může také přispět k rozvoji diabetu 2. typu. Když snížíte množství tuku ve vašem maso, můžete snížit riziko vývoje nebezpečných zdravotních podmínek.

Vařící

Když maso dosáhne teploty 464 stupňů stupňů Fahrenheita, jsou tuky roztaveny od masa, podle MayoClinic.com. Vaření masa může pomoci mírně snížit obsah tuku, ale nezbaví vaše maso veškerého tuku, který obsahuje. Vzhledem k tomu, že vroucí voda dosahuje pouze teploty 212 F, tuk se úplně neodtrhne od masa. Můžete lehce tuk roztavit, ale teplota není dostatečně horká, aby se zbavila všechno.

Instrukce

Vařte své maso pro ochucené a jemné pokrmy, ale ne výrazně snižte obsah tuku. Když vaříte maso, může se stát něžným a šťavnatým. To vám umožní zvolit štíhlou řezu masa, protože se nebudete muset spoléhat na tuky, abyste navlhčili a ochucovali své maso. Ořežte si maso z jakéhokoli viditelného tuku před vařením, abyste dále snížili obsah tuku. Přiveďte vodu nebo vývar do varu a přidejte nakrájené maso. Otepte ohřívání a nechte maso vařit, což je pomalé varu, po dobu tří až čtyř hodin, nebo dokud nebude maso jemné.

Úvahy

Pokud si přejete snížit obsah tuku ve vaší mase mnohem významněji, než můžete s vařením, zvažte jiné metody vaření. Když vaříte maso, vaříte ho při teplotě vyšší než 464 F, takže tuhost pravděpodobně roztaví. Stejné výsledky můžete dosáhnout, pokud grilujete maso při vysoké teplotě. Vyberte si štíhlou řezu masa a nebudete se muset starat o to, jak se zbavit tuku. Vrcholová kulatá, spodní kulatá, svíčková a svatojánka jsou mezi nejnižšími v tuku. Mimořádně chudé mleté ​​hovězí nebo bílé maso drůbeže jsou další možnosti, které jsou již s nízkým obsahem tuku.