Přínosy černohnědého hrášku pro zdraví

Black-eyed hrach je ve skutečnosti fazole a jsou součástí skupiny zeleniny na Food Guide Pyramid. Jsou k dispozici sušené, zmrazené a konzervované a nabízejí několik přínosů pro zdraví, pokud jsou zahrnuty do vyvážené stravy. Jsou skvělým doplňkem polévek, dušených těstovin a salátů a jsou také zdravými přílohami.

Jedním z hlavních přínosů černohnědého hrášku pro zdraví je jejich vysoký obsah vlákniny. 1/2 šálku suchého černohnědého hrášku, který je vařený, má 5,6 g vlákniny, zatímco 1/2 šálku konzervovaného černě čočeného hrášku obsahuje 4 g. Tato částka se bude lišit u značek černookého hrášku. Vláknina je živina, která pomáhá regulovat váš zažívací systém a zvýšení příjmu může pomoci zmírnit zácpu a symptomy syndromu dráždivého tračníku. Vlákna také pomáhá udržet hladinu cholesterolu zdravou tím, že brání vstřebávání cholesterolu do krevního řečiště, což snižuje riziko vzniku srdečních chorob. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny navíc udržují pocit plnosti, protože jsou pomalu tráveny – což je důležité pro kontrolu hmotnosti.

1/2 šálku suchého a vařeného černě čočeného hrášku obsahuje 239 mg draslíku a stejné množství z plechovky má 206 mg. Draslík je živina, která pomáhá udržet hladiny krevního tlaku ve zdravém počtu, což snižuje riziko srdečních onemocnění. Získání dostatečného draslíku ve vaší stravě od černého očí hrachu také podporuje zdraví vašich svalů a kostí.

Black-eyed hrach je nízkotučné a nízkokalorické potraviny, což je zdravý doplněk k dietu na snížení hmotnosti. Verze v konzervách se liší v obsahu, ale 1/2 šálku černookého hrášku je obvykle méně než 100 kalorií a obsahuje asi 1 g tuku. Dieta s nízkým obsahem tuku a kalorií pomáhá zhubnout, zabraňuje přírůstku hmotnosti a chrání vás před mnoha zdravotními stavy, včetně onemocnění srdce, cukrovky a deprese.

Black-eyed peas jsou dobrým alternativním zdrojem bílkovin, pokud nejste jíst maso. Protein je důležitý, protože podporuje většinu částí vašeho těla, včetně svalů, kůže, vlasů a nehtů. Navíc protein pomáhá bunkám růst a opravovat a dodává energii tělu. 1/2 šálku suchého a vařeného černookého hrášku obsahuje 6,7 g bílkovin a 1/2 šálku konzervovaného černě čočeného hrášku obsahuje 5,7 g bílkovin.

1/2 šálku konzervovaného černookého hrášku je 1,2 mg železa, zatímco 1/2 šálku, který byl vařený ze suchého černě čočkového hrášku, obsahuje 2,2 mg. Získání dostatečného množství železa ve vaší stravě brání vzniku anémie, která způsobuje únavu a slabost. Železo přenáší kyslík v celém těle do orgánů, buněk a svalů, a pokud je zásoba nízká, máte pocit pomalosti.

Vlákno

Draslík

Nízký obsah tuku a kalorií

Protein

Železo