Dietní menu pro jídlo čisté

Přijít s menu pro jídlo čisté nemusí být těžké. Jakmile pochopíte základní principy čisté stravy, mezi něž patří především konzumace nezpracovaných nebo minimálně zpracovaných potravin a omezení cukru, soli a nasycených tuků, můžete kombinovat ingredience, aby jste si mohli vychutnat čisté jídlo.

Co k jídlu

Plánujte jíst pětkrát až šestkrát denně, včetně tří hlavních jídel a dvou občerstvení, přičemž každé jídlo obsahuje některé bílkoviny, tuky a sacharidy. Zvolte nezpracované nebo minimálně zpracované potraviny, jako je čerstvá nebo zmrazená zelenina a ovoce, sušené luštěniny, vejce, ořechy, celozrnné, bez hormonů, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku a nezpracované maso a drůbež. Optovat na potraviny, které jsou organické a nejsou geneticky modifikované, pokud je to možné. Vytvořte si vlastní verze zpracovaných potravin, které obvykle obsahují mnoho přísad, jako jsou dresinky a omáčky.

Co se vyvarovat

Vyhýbejte se všem potravinám, které obsahují ingredience, které nemůžete vyslovit, nebo by nebyly v typické kuchyni, včetně těch, které mají umělé barvy, příchutě a konzervační látky. Přeskočte rafinované zrna a nahraďte je zrna. Například obchod s aromatickým jogurtem pro obyčejné jogurty pokryté čerstvým nebo zmrazeným ovocem. Použijte přírodní arašídové máslo namísto arašídového másla s přidaným cukrem a připravte si vlastní olivový olej a ocotový dresink namísto připravených dresinků ze skladu.