Bylinné prostředky k čištění pokožky hlavy

Vyčistěte si vlasy a pokožku hlavy a zároveň ji vyčistěte leskem, leskem a zářivým zdravím vytvářením vlastních bylinných prostředků. Byliny nejen přidávají vůni do směsi, ale také posilují vlasy a pokožku vlasů s jejich léčebnými vlastnostmi, aby zlepšily vzhled vlasů. Jako další bonus, bylinné nápady vám pomohou přeskočit pomocí drsných chemikálií a čisticích prostředků, které čistí pokožku hlavy, zatímco potenciálně poškozují vaše vlasy.

Výběr bylin

Když připravujete bylinný prostředek k očištění pokožky hlavy, vyberte bylinky – nebo kombinace bylin – které příjemně pachují a splňují specifické potřeby pokožky hlavy. Koneckonců různé bylinky mají různé výhody pro vaše vlasy a pokožku hlavy. Některé z nejlepších bylinek pro čištění patří husky, mýdlo, limetka, rozmarýn a čarodějnice. Jiné bylinky ošetřují specifické podmínky: Uklidní podrážděnou pokožku hlavy, podporují intenzivní růst s nasturciem nebo zabraňují a ošetřují lupiny s lopuchou, southernwood a bodavou kopřivu.

Bylinné šampony

Nemusíte používat komerční šampony pro správné čištění a léčbu pokožky hlavy. Vytvořte si svůj vlastní bylinný šampon pro kontrolu kvality ingrediencí, vyhněte se potenciálně dráždivým chemikáliím a přizpůsobte směs potřebám pokožky hlavy a vlasů. Existuje mnoho různých receptů na výrobu vlastního šamponu. Při jeho nejzákladnějším složení by měla směs kombinovat stejné části čistého dětského šamponu, organické šamponové základny nebo rozpuštěné, nezředěné mýdlo s bylinkami dle vašeho výběru. Vytvořte složitější šampon tím, že kombinujete 1/2 šálku organické šamponové základny na každé 2 šálky destilované vody, přidáte 20 kapek esenciálního oleje a 4 polévkové lžíce bylin dle vašeho výběru.

Bylinné oplachy

Bylinné oplachy, které se po mytí vlasů používají jako finální oplach, jsou účinným prostředkem při odstraňování mýdla ze skalpu, také kontrolují svědění spojené s lupinami, obnovují přirozenou rovnováhu pokožky pokožky hlavy a důkladně čistí vlasy. Jednou z nejlepších základů pro bylinné oplachování je jablečný jablečný ocet – tvrdá pracovní složka, která čistí a upravuje pokožku hlavy. Ačkoli je to možné použít samo o sobě, přidávání bylin na oplach zvyšuje jeho terapeutickou sílu a zároveň poskytuje příjemnější vůni. Po šamponování a opláchnutí vlasů použijte oplatky z bylinek a octu, nechte 5 minut sednout a opláchněte vlasy a vlasy ještě jednou vodou.

Bylinné čaje

Zahrnutí bylinného čaje je dalším účinným způsobem, jak očistit pokožku hlavy po šamponování. Na rozdíl od bylinného máchání, použijte čaj na vlasy po šamponování a nechte ji dovnitř. Chcete-li připravit bylinný čaj na vlasy, spojte stejné části bylin podle vašeho výběru s vařenou vodou. Obecně použijte přibližně 4 čajové lžičky bylin na každý 1 litr vody. Nechte směs nejméně jednu hodinu prudkou, než se napojíte do kontejneru.