Způsobuje kreatin světelnost?

Kreatin je přirozeně se vyskytující aminokyselina vyrobená ve vašem těle. Je také komerčně prodáván jako doplněk ke zlepšení svalového růstu a síly a někteří lékaři ho používají k léčení různých stavů. Ne každý bude mít vedlejší účinky, pokud je užíván podle pokynů, avšak u některých lidí může dojít k závratě.

Používání kreatinu

Kreatin zvláště zpomaluje nárůst svalové únavy během tréninku. Toto způsobuje zvýšené riziko vzniku svalového napětí, protože doplněk pouze snižuje pocit únavy – svaly se nadále opotřebovávají jako normální. Kreatin je často zakoupen v prášku a mísen s tekutinami k vytvoření kreatinových koktejlů, které mohou být spotřebovány před cvičením k dosažení požadovaných efektů.

Bezpečnost

Kreatin je považován za obecně bezpečný přípravek, přestože představuje nepatrné vedlejší účinky. Ve vzácných případech může špatně reagovat s existujícími podmínkami ve vašem těle. Z tohoto důvodu byste se měli před použitím kreatinu poradit s lékařem, abyste se dozvěděli o možných rizicích pro vaše tělo. Nepřekračujte doporučené dávkování v balení výrobku – užívání nadměrného množství kreatinu může zvýšit riziko komplikací.

Slabost

Ačkoli to není běžné, někteří lidé se mohou stát, když berou kreatin. Mdloby a závratě jsou možné a neměli byste pokračovat v cvičení touto podmínkou. Nicméně, lehkomyslnost může také vyplývat z příliš silného cvičení a snížení množství kyslíku, které se dostává do mozku, takže kreatin není vždy spojen s doplňkem.

Úvahy

Pokud se během tréninku stane světlem, zastavte cvičení a sedněte si. Pít malé množství vody a jíst malé občerstvení, pokud se necítíte. Pokud se váš stav postupně nezlepšuje, kontaktujte svého lékaře a vysvětlete příznaky a jaké doplňky jste užívali. Zavolejte sanitku, pokud někdo, kdo užíval kreatin, se stane v bezvědomí.