Zdravé jídlo v noci

Výběr zdravého nočního občerstvení se někdy může zkomplikovat, než se zdá. Je zřejmé, že chcete jíst dost, abyste uspokojili hladovění, ale nechcete jíst příliš mnoho, nebo jít přes palubu cukru nebo kofeinu, což může narušit noc dobrého spánku. Pokud máte pochybnosti, vyberte si přírodní potraviny, které nabízejí pomoc při vyvolání spánku z tryptofanu, vitamínu B-6 a kombinace komplexních sacharidů a bílkovin.

Nibble na zelené listy

Vápník pomáhá Vašemu tělu používat tryptofan, aby vytvořil melatonin, hormon, který pomáhá vyvolávat přirozeně spánek. Mléčné výrobky mohou být nejzřejmějšími zdroji vápníku, ale listová zelenina jsou alternativy s nižšími kaloriemi, které také poskytují velkoryse množství živin. Tmavé listové greeny, jako je špenát, hořčice a kale, jsou obzvláště zdravou volbou pro noční občerstvení. Podle USDA National Nutrient Database obsahuje 2 šálky nasekané kale asi 200 miligramů vápníku, což je stejné množství jako v kontejneru o objemu 4 cl s hladkým nízkotučným jogurtem.

Jděte na ovesné vločky

Ovesné vločky mají více bílkovin než většina obilovin a je také bohatým zdrojem složitých sacharidů, které trvá déle, než tělo tráví než jednoduché sacharidy. Podle časopisu “Fitness” kombinace bílkovin a komplexních sacharidů produkuje serotonin, další hormon, který může stimulovat produkci melatoninu. Chcete-li získat více bílkovin než samy oves poskytnout, spárovat vařené ovesné vločky s odstředěným mlékem nebo prostým netěsným jogurtem.

Svátek ryby

Chooseapp.gov doporučuje každý týden jíst 8 uncí ryb nebo mořských plodů a noční doba by mohla být správnou dobou. Podle editoru výživy “EatingWell” a registrovaného dietetička Brierley Wright je většina ryb zdravými zdroji vitamínu B-6, což je další živina, kterou vaše tělo potřebuje pro výrobu melatoninu. Losos, tuňák a halibut nabízejí obzvláště těžké množství B-6, ale nachází se také v téměř jakémkoli zdroji mořských živočichů s nízkým obsahem rtuti, spolu se zdravou bilancí jiných vitaminů a minerálů.

Vyberte si sýr a krekry

Sýry a krekry jsou další kombinací, která zasáhne úspěšné noční párování bílkovin a komplexních sacharidů. Chcete-li, aby občerstvení bylo zdravé, ujistěte se, že jste si přečetli výživové štítky toho, co jíte. Desítky odrůd cracker jsou vyrobeny z vysoce zpracované bílé mouky a přísad, které nabízejí jen málo, pokud mají nějakou výživovou hodnotu, a plnotučný sýr má vysoký obsah kalorií a může rušit spánek, protože není pro vaše tělo snadné trávit. Zdravá volba by měla poskytnout asi 150 kalorií a kombinovat celozrnné krekry se sýrem s omezeným obsahem tuku nebo přirozeně lehčími odrůdami, jako je feta nebo Neufchatel.