Zdravé jídlo k jídlu na oběd

Dokonce i když jste nejvíce odhodlaní dieter nebo zdraví nadšenec, může být obtížné najít zdravé jídlo na oběd, zvláště pokud jste na cestách. Pokud se snažíte vybudovat chudé svaly nebo ztrácet váhu, chybějící jídlo je kontraproduktivní pro vaše fitness cíle. Vynechte pokušení jíst rychlé občerstvení na oběd a připravte si na zdravý oběd před večerem.

Pokud zjistíte, že si na oběd cravíte cukr, nemusíte jíst vysokokalorické koblihy nebo bonbóny, které na vás čekají v práci. Oběd čerstvého ovoce a řeckého jogurtu uspokojí váš sladký zub, ale nebrání vám vaše úsilí o řízení váhy. Čerstvé ovoce je plné vitaminů, minerálů a antioxidantů. Nezapomeňte si vybrat čerstvé ovoce a ne konzervy, které mohou být pokryty sladkým sirupem. Beztučné řecké jogurt je také zdravé zacházení. Navíc, řecký jogurt je vyšší v bílkovinách než běžné jogurt.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučují konzumovat zeleninu a hummus, které vám pomohou zvládnout vaši váhu. Stejně jako ovoce, zelenina jsou vynikajícími zdroji vitamínů, minerálů a antioxidantů. Zelenina obsahuje také vodu a vlákninu, která může potlačit vaši chuť k jídlu a udržet plné až do večeře. Jezte různé barevné zeleniny. Hummus, obvykle vyrobený z cizrny, má také velmi nízkou hodnotu kalorií. Pokud se vám nelíbí hummus, nahraďte jiný nízký nebo netučný ponor. Tento nápad na oběd je obzvláště nízký v tucích a kaloriích a je ideální, pokud ztráta hmotnosti je vaším hlavním cílem.

Americká rada pro cvičení doporučuje konzervu tuňáka na svém seznamu deseti nízkokalorických potravin. Tuňák má vysoký obsah bílkovin, nemá sacharidy ani cukr a prakticky žádný tuk. Tuk, který pochází z ryb, zahrnuje polynenasycené omega-3 mastné kyseliny, které jsou zdravé srdce. Podívejte se na celozrnný nebo celozrnný chléb, který neobsahuje kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktosy, který je spojen s cukrovkou a může přispět k přírůstku hmotnosti a obezitě. Pokud přidáte majonézu k vašemu sendviči, vyberte si nízkotučnou majonézu vyrobenou z heřmánku nebo olivového oleje. Tyto oleje jsou zdrojem zdravých, nenasycených tuků. Přidejte stranu ovoce nebo zeleniny k vašemu zdravému sendviči na tuňáky pro další vitamíny.

Mnoho lidí si připravuje koncept snídaně, oběda a večeře a místo toho jíst čtyři až šest menších jídel. Konzumace méně kalorií častěji může urychlit váš metabolismus a zajistit, abyste nikdy nebyli tak hladní, že jste na potravinách. Technologický institut v Massachusetts uvádí seznamy s nízkokalorickými snacky, které můžete mít na oběd nebo odpolední přestávku. Zvažte konzumaci 100% celozrnné pity s přírodním arašídovým máslem, humusem a banánovými plátky. Nebo zkuste celery s přírodním arašídovým máslem a sklenicí sójového mléka. Vyberte celozrnné krekry s čerstvými plátky rajčat, malými kousky grilovaného kuřete, sýrem mozzarellou s nízkým obsahem tuku, plátky černých oliv a salsou. Tyto občerstvení obsahují chudé bílkoviny a složité sacharidy. Při pouhých čtyřech kaloriích na gram jsou bílkoviny a komplexní uhlohydráty ideálními náhražkami vysokokalorických potravin s vysokým obsahem nasycených tuků a cukru.

Čerstvé ovoce a řecký jogurt

Zelenina a hummus

Tuna sendvič

Zdravé občerstvení