Trávicí problémy z cibule a česneku

Jíst cibuli a česnek pravidelně vám může poskytnout širokou škálu přínosů pro zdraví, od prevence rakoviny a onemocnění srdce k léčbě infekcí, podle Institutu Linus Pauling. Ale pokud necháte vaše vzrušení o těchto přínosy štiplavé zeleniny způsobit, že v nich přehnaně, můžete trpět některými zažívací problémy. Klíčem k vychutnání cibule a česneku je konzumovat je ve zvyku.

Můžeš zažít plyn a plynatost spojená s tím, že jíš cibuli a česnek, říká Linus Pauling Institute a jíst syrové cibule a česnek může vést k většímu množství plynu než jíst vařenou cibuli a česnek. Lékařské centrum University of Maryland říká, že se můžete cítit nafouklý, když trpíte plynem po jídle česneku a jiné zeleniny ve stejné rodině, jako je cibule. Surový česnek a cibule obsahují spoustu vlákniny, které mohou způsobit plyn, a cibule obsahují přírodní typ cukru nazývaného fruktóza, který způsobuje plyn, podle ClevelandClinic.com, který doporučuje diskusi o vaší stravě se svým lékařem, protože množství plynu vyráběného potravinami Liší se od osoby k osobě.

Cibule a česnek vám mohou způsobit průjmy, pokud jete příliš mnoho z nich, říká Linus Pauling Institute. Pokud jíte potraviny, které narušují váš zažívací systém, může se vám objevit průjem, který trvá dva až tři dny, hlásí ClevelandClinic.com, který doporučuje vyhnout se syrovým potravinám, pokud trpíte průjem. Při výběru potravin, které neobsahují mnoho vlákniny, je nejlepší překonat průjem a jíst malé porce jídla je také dobrý nápad, zatímco trávicí systém se zotavuje z průjmu.

Pokud budete jíst příliš mnoho cibule nebo příliš mnoho česneku, může být podle Linus Paulingova institutu potíže s nevolností. Ale máte méně pravděpodobné, že se budete cítit nauze, pokud se vyvarujete smažených nebo mastných jídel, takže si můžete vychutnat cibuli a česnek bez nausey, pokud je lehce vaříte. Také můžete snížit nauzeu, kterou máte pocit, jestliže budete jíst malé, časté jídlo spíše než velké, časté jídla, a jestliže budete jíst pomalu místo rychle, podle ClevelandClinic.com.

Můžete trpět zažívací potíže při konzumaci velkého množství cibule, takže buďte kreativní o způsobech, jak můžete zahrnout cibuli ve své stravě pravidelně, aniž byste jedli spoustu cibulek najednou. Lékařské centrum Marylanské univerzity doporučuje konzumovat česnek moderním způsobem, aby se zabránilo nežádoucím účinkům, jako jsou problémy s trávením, a doporučuje jíst mezi dvěma a čtyřmi čerstvými česnekovými hřebíky denně a nakrájet je před vařením.

Plyn

Průjem

Nevolnost

Stravování cibule a česneku v moderování