Léčba silicemi u opuchů kloubů

Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované rostlinné materiály extrahované destilačním procesem. Jako alternativní léčba se smíchají s nosným olejem, jako je olivový olej, a pak se vtírají do pokožky k léčbě zdravotních stavů, jako jsou otoky kloubů. Bylinné terapie nemá nahradit léčbu a jejich účinnost nebyla vědecky prokázána. Před použitím esenciálních olejů se poraďte s lékařem.

Význam

V “Kompletní knize esenciálních olejů a aromaterapie” Valerie Ann Worwood píše, že esenciální oleje jsou považovány za silné bylinné léky kvůli jejich vysoké koncentraci a kvůli práci, která jde do jejich výroby. Destilační procesy pro každý typ rostliny jsou různé a vyžadují spoustu času a péče. Jako příklad, Worwood říká, že asi 60.000 růžových květů je nutné, aby 1-oz. Láhev růžového oleje. K výrobě oleje z santalového dřeva musí být dřevo santalového dřeva nejméně 30 let staré a více než 30 stop vysoké před tím, než je odříznuto k destilaci.

Účinky

V “Zdravých kostech a spojích: přírodním přístupem k léčbě artritidy” David Hoffmann píše, že některé esenciální oleje mají rubefacientní vlastnosti, které mohou stimulovat oběh a zmírnit zánět při aplikaci na kůži. Topické použití těchto olejů může pomoci zmírnit kloubní problémy, stejně jako svalový revmatismus a podobné podmínky.

Typy

Hoffmann uvádí řadu esenciálních olejů, které mohou pomoci při zduření kloubů a bolesti. Cayenne, rostlina známá pro kulinářské účely, má rubefacient vlastnosti, stejně jako máty peprné, rozmarýn, ragwort a wintergreen esenciální oleje. Zázvor, křen a hořčičné semínko zahřívají bylinky používané při vaření a předpokládá se, že mají stimulační vlastnosti, které mohou pomoci k cirkulaci krve.

Směsi

Worwood uvádí různé směsi, které lze místně aplikovat na oblast kloubů. Přidejte 10 kapek levandule, máty peprné a eukalyptového oleje s 5 kapkami tymiánu. Tuto směs smíchejte s 2 polévkami lžičky. Rostlinného oleje. Další směs prozkoumat je 10 kapek zázvorového a majoránového esenciálního oleje s 5 kapek bazalky ve 2 lžících. Rostlinného oleje. Můžete také smíchat esenciální oleje v zelené hlíně, které se nachází v obchodech se zdravou výživou.

Varování

Nepoužívejte éterické oleje přímo na pokožku, protože mohou způsobit podráždění. Esenciální oleje je třeba smísit s nosným olejem, jako je olivový, jojobový, mandlový nebo meruňkový olej. Test se míchá na malém místě pokožky před použitím, aby se ujistil, že nedošlo k žádné alergické reakci. Esenciální oleje nejsou vědecky dokázány, že účinně léčí opuchy kloubů, proto se u svého lékaře ujistěte, že máte bolesti kloubů, což může svědčit o závažnějším stavu.