Krém z pšenice a železa

Krém z pšenice je populární horké snídaňové cereálie, které byly vyrobeny a prodávány od roku 1893. B & G Foods, výrobci krému z pšenice, provedli přehled žen o jejich spotřebě železa a jejich vnímání. Společnost uvádí, že 55 procent dospělých žen reagovalo, že věří, že splňují doporučenou denní hodnotu 18 mg železa. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí hlásí, že jen 10 procent žen skutečně konzumuje tolik železa. Krém z pšenice a další obohacené obiloviny na snídani vám pomohou splnit vaše denní požadavky na železo.

Obsah železa

Pšeničný krém je vyroben z pšenice a částečně odtučněných pšeničných klíčků. Přestože tyto složky neobsahují významné množství železa, obilovina je jako zdroj železa obohacena fosforečnanem železitým. Jediná porce vařeného krému z obilovin z pšenice poskytuje 45% doporučeného denního množství železa pro ženy.

Železné požadavky

Dospělí muži denně potřebují 8 mg železa. Ženy potřebují podstatně více – měli by konzumovat 18 mg denně. Během těhotenství přeskočí denně na 27 mg železa. Děti a dospívající patří mezi skupiny ohrožené nedostatkem železa, protože rychlý růst může vyčerpat zásoby železa v těle. Děti od 1 do 3 let denně potřebují 7 mg železa. To se zvyšuje na 10 mg mezi věkem 4 a 8, pak klesá na 8 mg mezi věkem 9 a 13. Dospívající muži potřebují 11 mg denně, zatímco ženy by měly dostávat 15 mg. Děti mladší 18 let by měly vyhovovat potřebám železa od potravin, které jí. Nedávejte dětem přísady do železa, pokud to lékař neřídí.

Úvahy

Železo ze zvířecích zdrojů je účinně absorbováno tělem. Rostlinné potraviny, včetně obohacených obilovin, jako je krém z pšenice, mohou poskytnout dostatek železa, ale vaše tělo také neabsorbuje. Vitamin C zvyšuje biologickou dostupnost železa, které konzumujete. Snažte se jíst potraviny bohaté na železo, jako je krém z pšenice, spolu se zdrojem vitamínu C. Sklenice pomerančového džusu, poloviční grapefruity nebo porce melounu jsou dobrou volbou.

Nabídka návrhů

Zkuste přidávat různé náplně do krému z pšenice pro odrůdu, chuť a přidanou nutriční hodnotu. Posypte 1/2 šálku nakrájených jahod nebo borůvků na vrchol svého oblíbeného krému z pšenice na snídani, která poskytuje 20% doporučené denní hodnoty vitamínu C. Nebo míchat 1/4 šálku mandlí, abyste dostali 6 g vaší Doporučené denní množství bílkovin. Melasy, med nebo hnědý cukr mohou přidávat jen dotek sladkosti do misky originálního krému z pšenice.