Extrémní únavu u dětí

Děti mají občas pocit únavy, zvláště v průběhu jejich vývojových let, kdy mají růstové proudy. Obecně platí, že zdřímnutí a odpočinek pomohou léčit únavu. Pokud vaše dítě má naprostou potřebu spát i po dostatečném odpočinku, mohlo by to být problematické. Extrémní únava u dítěte může naznačovat základní zdravotní problém. Je důležité najít příčinu únavy vašeho dítěte, aby mohl dostat správnou diagnózu a léčbu.

Příčiny

Existuje několik věcí, které mohou dětem způsobit extrémní únavu. Příčiny mohou zahrnovat depresi, onemocnění srdce nebo ledvin, alergie, virus Epstein-Barr, anémie, nezdravé stravovací návyky, sedavý životní styl, nedostatek spánku, virové infekce a určité typy imunitních poruch. Únava může být důsledkem mnoha nemocí, takže může být těžké určit diagnózu. Mnoho lékařů dělá širokou diagnózu syndromu chronické únavy, nazývaného také CFS, pokud nejsou schopni nalézt základní zdravotní stav, vysvětluje internetové stránky KidsHealth. Narkolepsie je vzácný, ale závažný stav, který může způsobit extrémní únavu následovanou náhlými a nekontrolovatelnými epizodami usnutí.

Symptomy

Únava nastane, když tělo reaguje na potřebu odpočinku a spánku. Zívnutí a pocit chtít zpomalit nebo zavřít oči a vzít zdřímnout ukázat nejčastější známky. MedlinePlus uvádí, že další časté příznaky extrémní nebo chronické únavy mohou zahrnovat bolest v krku, bolesti kloubů, problémy s pamětí, letargii, bolesti svalů a někdy zvětšené lymfatické uzliny v krku. Pokud únava dítěte trvá a příznaky extrémní únavy posledních 6 měsíců nebo déle, může být diagnostikována CFS.

Upozornění

Když únava začíná narušovat životní styl vašeho dítěte, vzdělání a kvalitu života, je důležité určit, proč je extrémně unavený. Ve vzácných případech může být způsobena extrémní únavou v kombinaci s jinými příznaky, jako je ztráta hmotnosti, nedostatek chuti k jídlu, krvácení z nosu, abnormální vidění, hrudky, bolest hlavy nebo bolest v důsledku určitých druhů dětských rakovin, jako je leukémie. Pokud vaše dítě užívá léky, jako jsou antidepresiva, léky proti bolesti na předpis, léky proti kašli a antihistaminiky, může také pocítit únavu a tyto příznaky by měly být okamžitě přeneseny u svého pediatra.

Léčba

Léčba extrémní únavy u vašeho dítěte může být náročná, ledaže by byla diagnostikována onemocněním nebo onemocněním. Její lékař předepíše a navrhne nejlepší možnou léčbu tím, že nejprve řeší onemocnění, aby pomohla eliminovat příznaky únavy. Může to být stejně jednoduché jako přepnutí dávky na léčbu alergie nebo vylučování antihistaminik z léčby, vysvětluje WomensHealth.gov. Odpočíváním a ujišťováním, že během noci dostane dostatek odpočinku, je důležitou součástí léčby. Ačkoli žádná léčba narkolepsie nemůže zahrnovat selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu nebo stimulanty, aby vaše dítě bdělo během dne.

Být schopen znovu se účastnit sportu nebo každodenních aktivit bez pocitu únavy nebo únavy je žádoucím výsledkem. Naučte se mít své dítě samo o sobě bez fyzického přetížení pomůže s energií po celý den. Vyvážená strava bohatá na celá zrna a bílkoviny a vyvarování se přebytečného cukru a zpracovaných potravin pomůže odvrátit extrémní únavu. Implementace až 30 minut lehkého až středně těžkého cvičení pomůže udržet jeho srdce zdravé a poskytne mu energii, aby se dostala přes den.

Výsledek